نماز جمعه، نمره نخست رعایت دستورهای بهداشتی را کسب کرده است

قزوین - ایرنا - رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: نماز جمعه از نظر ستاد ملی مقابله با کرونا نمره نخست رعایت‌ دستورالعمل‌های بهداشتی را کسب کرده که بسیار ارزشمند و باعث افتخار است.

به گزارش ایرنا، حجت‌ الاسلام‌ و المسلمین محمدجواد حاج‌ علی ‌اکبری روز چهارشنبه در گردهمایی ائمه جمعه استان قزوین، اظهار داشت: نهاد امامت جمعه همواره از نظر خوشنامی، تحرکات اجتماعی، اثرگذاری و هماهنگی سربلند است.
رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور تصریح کرد: در ماجرای بیماری کرونا نمازهای جمعه در ابتدا به تعطیلی کامل رفت ولی در ادامه با برنامه ریزی‌های لازم و رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم از نظر ستاد ملی مقابله با کرونا نمره نخست رعایت‌ها را کسب کرد و گزارش آن نیز تقدیم رهبر معظم انقلاب شده است.
وی خاطرنشان کرد: هم اینک با اقدامات و برنامه ریزی‌های صورت گرفته،  امور نماز جمعه به خوبی پیش می‌رود و به همت ائمه جمعه کشور، روزهای بهتری را شاهد خواهیم بود و امیدواریم شاهد ارتقای روز افزون انضباط تشکیلاتی باشیم.
حاج‌علی‌اکبری بیان کرد: ظرفیتی که خداوند در نماز جمعه، نهاد جمعه و امامت قرار داده، حیرت انگیز است و نمی‌توان آن را با هیچ چیز دیگری مقایسه کرد بنابراین سعی می‌کنیم از این ظرفیت بیش از پیش بهره بگیریم و به اهداف خود دست یابیم.

گردهمایی ائمه جمعه استان قزوین ماهانه و منظم برگزار می‌شود
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین در این دیدار اظهار داشت: گردهمایی ائمه جمعه استان قزوین از زمان مرحوم حضرت آیت‌الله باریک‌بین (ره) برگزار شده و سبقه بسیار طولانی دارد و هر ماه به صورت منظم برگزار می‌شود.
 آیت الله عبدالکریم عابدینی ادامه داد: این جلسات که به بررسی مسائل و موضوعات منطقه‌ای و کشوری می‌پردازد،  هرماه در یکی از مناطق استان برگزار می‌گردد و دیداری هم با مردم آن شهر در نماز ظهر در مسجد انجام می‌شود.
امام جمعه قزوین در ادامه ضمن قدردانی از ائمه جمعه استان قزوین به تشریح برخی از فعالیت‌ها و برنامه‌های نمازهای جمعه قزوین پرداخت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =