محدودیت‌های کرونایی قم درصورت عدم رعایت بهداشت بازمی‌گردد

قم-ایرنا- استاندار قم گفت: اگر تا یک هفته آینده وضعیت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در پاساژها، بستی فروشی، نانوایی‌ها، گیم نت و غیره در استان اصلاح نشود محدودیت‌های کرونایی بازخواهد گشت.

بهرام سرمست عصر چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران قم در سالن کرامت استانداری، افزود: مابین سلامت و اقتصاد جامعه، سلامت را در اولویت قرار خواهیم داد.

وی افزود: وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز تجمع مانند پاساژها، بستنی‌فروشی‌ها،نانوایی‌ها و غیره اصلا مطلوب نیست.

استاندار قم گفت: مساله دورکاری برای بانوان شاغل و افراد با بیماری‌های زمینه‌ای باید باقدرت بیشتری در استان اجرا شود.

سرمست تصریح کرد: الکترونیکی کردن خدمات اداری و مساله دولت الکترونیک باید در این شرایط باقدرت و شدت دنبال شود.

وی یادآور شد: قم ازنظر بستری و فوت بیماران کرونایی در یک وضعیت بسیار ویژه و خطرناکی قرارگرفته است.

سرمست ابراز داشت: وضعیت کرونایی قم حاکی از این است که باید محدودیت‌های کرونایی را افزایش دهیم و از حجم بازگشایی‌ها کم کنیم.

استاندار قم خاطرنشان کرد: آمارهای کرونایی نشان می‌دهد که تلفات و مبتلایان موج سوم کرونا بیشتر از دو موج قبل از آن خواهد بود.

به گفته سرمست، اینکه در شرایط بحران کرونایی هیچ متقاضی جدیدی در جذب پرستار در قم در اوج بیکاری وجود ندارد نگران‌کننده است.

استاندار قم گفت: فلسفه غیرحضوری شدن مدارس برای کاهش تجمعات است و نباید این مراکز به محلی برای برپایی برخی محافل تبدیل شود.

سرمست همچنین با اشاره به پیشنهاد برپایی نماز جمعه از هفته آینده در قم، گفت: اقامه نماز جمعه با شرایطی که قم در آن قرار دارد باید با حساسیت‌های ویژه انجام بگیرد.

وی در ادامه بیان داشت: متوفیان بخش‌ها و روستاهای قم با سازوکارهای نظارتی علوم پزشکی قم می‌توانند اموات خود را در قبرستان‌های محلی دفن کنند.

 وی اظهار داشت: رهنمودهای رهبر معظم انقلاب همواره برای ما راهگشا بوده و موظف هستیم که در تمام تصمیم‌گیری‌ها آن‌ها را لحاظ کنیم.

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل‌توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد،  ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها