آمریکایی ها جرات ایستادن در برابر انتقام ایران را ندارند

تهران - ایرنا - نماینده ولی فقیه در سپاه قدس گفت: آمریکایی ها خوب می دانند که در آینده نزدیک باید تقاص خون شهید سلیمانی را بدهند و جرات ایستادن در برابر انتقام ایران را ندارند.

حجت الاسلام علی شیرازی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: عظمت پیروزی ملت ایران در جنگ هشت ساله علیه صدام و حزب بعث عراق زمانی روشن‌تر می‌شود که ما بدانیم در جنگ ایران و عراق، فقط یک یا دو کشور از ایران حمایت کردند ولی همه‌ دنیا در کنار صدام ایستاد و از او حمایت مالی، تجهیزات نظامی و انسانی کرد و در مجموع ۸۰ کشور صدام را یاری کردند.

شیرازی اظهار داشت: آمریکا چند میلیارد دلار به عراق کمک کرد، پنج هواپیمای شناسایی آواکس به عربستان داد تا با پرواز بر فراز ایران اطلاعات کامل نظامی را در اختیار عراق بگذارند. عراق همواره در طول جنگ از حمایت معنوی آمریکا برخوردار بود و سازمان ملل با حمایت آمریکا و شوروی سابق چند قطعنامه علیه ایران اسلامی به تصویب رساند.

وی با بیان اینکه ۸۵ درصد تجهیزات نظامی عراق ساخت کشور شوروی بود، گفت: شوروی ۴۰۰ تانک تی ۵۵، ۵۰۰ تانک تی ۷۲، ۳۰۰ موشک اسکاد بی، ۱۰۰۰ تانک تی ۶۲ و ۲۰۰ هواپیمای میگ به عراق داد.

نماینده ولی فقیه در سپاه قدس تاکید کرد: عربستان ۲۷ میلیارد دلار، هلند ۵ میلیارد دلار، یوگسلاوی ۲ میلیارد دلار، کویت ۳۱ میلیارد دلار کمک نقدی و خدماتی، مصر ۵.۳ میلیارد دلار، امارات یک میلیارد دلار، قطر ۵۰۰ میلیون دلار، کشورهای غربی ۶۰ میلیارد دلار به عراق کمک کردند که تنها ۷.۴ میلیارد دلار آن مربوط به کشور فرانسه بود.

شیرازی تصریح کرد: اتریش ۱۴۰ توپ جنگی هوتیزر، اتیوپی ۱۲ هواپیمای جنگنده نورثروب، کره جنوبی ۱۲ جنگنده مک‌دانل داگلاس اف-۴، آفریقای جنوبی ۲۰۰ توپ هوتیزر، سوئیس ۱۵ جنگنده pc-s و ۴۷ جنگنده آموزشی، برزیل ۵۰۰ خودروی زره پوش اورتور کاسکاول و آلمان و هلند، عراق را با ۶۰۰ تن بمب شیمیایی مجهز کردند.  

وی ادامه داد: کشورهایی مانند آرژانتین، فرانسه، ایتالیا و پرتغال به عراق اورانیوم فروختند. فرانسه هواپیماهای سوپر اتاندارد و موشک‌های لیزری را در اختیار صدام گذاشت. مصر، مراکش، سودان،   یمن، اردن و برخی کشورهای دیگر به عراق سرباز فرستادند که تنها ۴۰ هزار سرباز از اردن بودند.

نماینده ولی فقیه در سپاه قدس گفت: حتی برخی از تجهیزات نظامی که ایران در دوران شاه خریده و تحویل ایران شده بود با موافقت همسر شاه معدوم به عراق تحویل داده شد.

شیرازی افزود: تنها تجهیزات ارتش عراق در اوایل سال ۱۳۶۷، ۵ هزار تانک، ۴۵۰۰ نفر برای زرهی، ۵۵۰۰ توپ، ۴۲۰ هلیکوپتر، ۷۲۰ هواپیمای جنگنده و بمب‌افکن و ۳۰۰ فروند موشک زمین‌به‌زمین اسکاد بی بود. لشکرهای رزمی عراق در سال ۱۳۶۸ به ۵۰ لشکر رسید که تقریباً ۱۰ برابر تعداد لشکرهای صدام در سال ۱۳۶۵ بود.

وی با بیان اینکه ۸۰ کشور در جنگ تحمیلی از صدام حمایت کردند، اظهار داشت: حمایت‌های جهانی از صدام در حالی بود که ایران حتی از داشتن حق خرید سیم‌خاردار که یک وسیله‌ غیرنظامی است، محروم بود و درآمد یک سال کشورمان تنها هفت میلیارد دلار بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه قدس تاکید کرد: سلاح نیروهای رزمنده و بسیجی ما در آغاز جنگ ژ۳ و کلاشنیکف و تعداد کمی هم خمپاره و آرپی‌جی ۷ بود. تعداد توپ‌های ما اندک بود. تیپ و لشکرهای ما تانک و نفربر نداشتند و تنها با تکیه بر ایمان و باور نصرت الهی و با روحیه شهادت‌طلبی و با شجاعت که جنگ را پیش بردیم و صدام را از جنگ با ایران پشیمان کردیم و استکبار جهانی را شکست دادیم و روز به روز بر قدرت و عظمت نیروهای نظامی و مردم ایران افزودیم.

شیرازی تصریح کرد: امروز همه‌ دنیا به قدرت نظامی و توان بالای موشکی ایران واقف است و آمریکا می‌داند که ایران قادر است ناوهای آمریکایی را در منطقه درهم بکوبد. امروز اسرائیل می‌داند موشک‌های ایران می‌توانند تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان کنند و استکبار جهانی می‌داند، قدرت ایران در منطقه و جهان یک قدرت بی‌بدیل است.

وی ادامه داد: امروز شرق و غرب، دوست و دشمن به عظمت قدرت ایران اعتراف دارند و می‌دانند که هنوز زوایایی از قدرت نظامی ایران پنهان است. همان قدرت آشکار شده در عین‌الاسد بلایی بر سر آمریکا آورد که جرأت پاسخگویی به ایران را هم نداشت.

نماینده ولی فقیه در سپاه قدس گفت: آمریکایی‌ها خوب می‌دانند که در آینده‌ای نزدیک باید تقاص خون شهید سلیمانی را پس بدهند و به یقین آن‌ها جرأت ایستادن برابر قدرت انتقام ملت ایران را ندارند. آن‌ها خوب فهمیده‌اند که مردان جنگی ایران پا در رکاب‌ هستند و اگر یک موشک بزنند ۱۰ تا می‌خورند.

شیرازی افزود: این درس بزرگی است که رادمردان ما از جنگ هشت ساله گرفته‌اند و در چهلمین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی، آن درس را مرور می‌کنند و خطرات و هزینه‌ ایستادن برابر ایران را به دشمنان گوشزد می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =