تلاش دمکرات‌ها برای بازگرداندن حق رای به صدها هزار تن در فلوریدا

تهران – ایرنا – شماری از شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی، هنری و ورزشی متمایل به حزب دمکرات آمریکا، میلیون‌ها دلار برای پرداخت جریمه یا هزینه‌های دادرسی هزاران زندانی سابق در ایالات فلوریدا جمع کرده‌اند تا با برطرف شدن موانع مشارکت آنها در انتخابات آینده، بر نتیجه انتخابات آینده در این ایالت حساس تاثیر بگذارد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، مایکل بلومبرگ میلیاردر و شهردار پیشین نیویورک، جان لجند خواننده و لوبرون جیمز بازیکن بستکتبال در میان کسانی دیده می شود که به جمع آوری ۲۰ میلیون دلار برای بازپرداخت دیون حدود ۷۵۰ هزار بزهکار فلوریدا کمک کرده‌اند تا بتوانند در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر (۱۳ آبان ماه)  شرکت کرده و به تغییر سرنوشت آن کمک کنند.

کمیسیون بازگرداندن حقوق فلوریدا (اف آر آر سی) روز سه شنبه اعلام کرد که هزینه بازپرداخت بدهی های محکومان سابق این ایالات را که دوره زندانشان به پایان رسیده، گردآوری کرده است. اقدام این سازمان در واکنش به تصویب و اجرای قانونی در این ایالت جنوبی در باره جلوگیری از رای دادن بزهکارانی است که دوره حبس خود را به پایان رسانده‌اند، اما هنوز مبلغ قابل توجهی بابت جریمه، غرامت یا هزینه های دادرسی بدهکارند. برخی از این بزهکاران ده‌ها هزار دلار وام بدهکارند و بیشتر آنها توانایی بازپرداخت آن را ندارند.

شاید این قانون حدود ۷۵۰ هزار تن را که بیشتر سیاهپوست یا لاتین تبار هستند، از شرکت در رای گیری بازدارد که در ایالت تعیین کننده فلوریدا به علت رقابت نزدیک میان دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی و جو بایدن رقیب دمکرات وی در انتخابات سوم نوامبر، شمار بسیار مهمی است و حتی شایدتعیین کننده برنده این رقابت باشد.

بلومبرگ که پیش از نهایی شدن نامزدی بایدن در سال جاری، برای به دست آوردن تائید دمکرات ها به عنوان نامزد ریاست جمهوری تلاش می‌کرد، از مهم ترین مشارکت کنندگان در این کارزار بود. بیش از ۴۴ هزار نفر و نهاد در سراسر ایالات متحده، شامل مایکل جوردن، کامیلا کابلو خواننده کوبایی تبار، استیفن اسپیلبرگ کارگردان معروف و کیت کپشاو همسر وی و همچنین شرکت های وارنر میوزیک و ام توی وی در این کارزار گردآوری پول مشارکت جسته اند.

قانون مورد نظر، سال گذشته توسط رون دسانتیس فرماندار فلوریدا و هم پیمان جمهوریخواهان، در تلاش برای محدود کردن دسترسی این شهروندان به امکان رای دادن امضا شد و بالاخره در ماه جاری (سپتامبر) با حکم ابرام دادگاه تجدیدنظر آتلانتا، به اجرا گذاشته شد. قاضی باربارا لاگوآ ا از کاندیداهای ترامپ برای اشغال مکان روت بیدر گینزبرگ در دیوان عالی که جمعه (۲۸ شهریور) درگذشت، در دادگاه تجدیدنظر آتلانتا عضویت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha