فروش ۴ هزار و ۷۰۷ میلیارد تومان اوراق در هفدهمین حراج اوراق دولتی

تهران - ایرنا - معاونت نظارت مالی و خزانه داری وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه‌ای نتیجه هفدهمین مرحله از حراج اوراق بهادار دولتی در هفته منتهی به مورخ اول مهرماه را اعلام کرد و از فروش ۴ هزار و ۷۰۷ میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از وزارت اقتصاد و امور دارایی، در راستای اجرای سیاست‌های تأمین مالی بهینه در هفته جاری مبلغ ۴ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی منتشر و طی هفدهمین مرحله از حراج اوراق مالی اسلامی که در اول مهرماه برگزار شد، برای فروش عرضه شد.

در جریان این حراج پس از اخذ سفارش‌های خرید اوراق از سوی بانک‌ها، موسسات اعتباری غیربانکی و نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه در سامانه‌های بازار بین ‌بانکی کارگزاری بانک مرکزی و مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، مبلغ ۷۰۷ میلیارد تومان اوراق به فروش رسید.

بنابراین در مجموع، طی هفته جاری مبلغ ۴ هزار و ۷۰۷ میلیارد تومان برای مصارف بودجه عمومی از محل انتشار اوراق مالی اسلامی (اعم از اسناد خزانه اسلامی) تامین مالی شد.

طی برگزاری شانزده مرحله قبلی حراج اوراق بدهی دولت و دو مرحله پذیره‌نویسی اوراق، در مجموع معادل ۸۷ هزار و ۵۱۷ میلیارد تومان، شامل۱۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی و ۶۹ هزار و ۸۱۷ میلیارد تومان اوراق نقدی تأمین مالی انجام شده بود که با توجه به نتایج هفدهمین مرحله حراج اوراق بدهی، تاکنون مجموعاً ۷۰ هزار و ۵۲۴ میلیارد تومان از طریق انتشار اوراق نقدی تأمین مالی شده است.

وزارت امور اقتصادی و دارایی برای تأمین مالی اقتصاد کشور با کمترین تبعات تورمی، طی ماه‌های اخیر نسبت به انتشار اوراق بهادار دولتی با استفاده از روش‌های مختلف از جمله انتشار اسناد خزانه اسلامی و برگزاری هفده مرحله حراج اوراق بدهی و دو مرحله پذیره نویسی اوراق اقدام کرده است که از این طریق تاکنون، در مجموع ۹۲ هزار و ۲۲۴ میلیارد تومان شامل ۷۰ هزار و ۵۲۴ میلیارد تومان به صورت عرضه نقدی و ۲۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی تأمین مالی انجام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =