۱۳۵ میلیارد تومان وام خسارت کرونا به صاحبان مشاغل لرستان پرداخت شد

خرم‌آباد – ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۱۳۵ میلیارد تومان تسهیلات جبران خسارت کرونا به صاحبان مشاغل استان و کسب و کارهای متضرر پرداخت شده است.

علی آشتاب روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی با بانک های استان افزود: پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا سیاست حمایتی دولت در راستای حفظ اشتغال بنگاه‌ها و صیانت از نیروهای کار است.

وی اظهار داشت: تاکنون ۳۴ هزار و ۹۴ نفر در قالب ۲۷ هزار و ۷۳۸ پرونده با مبلغ ۲۷۰ میلیارد و ۵۳۲ میلیون تومان جهت دریافت تسهیلات کرونا به بانک های استان معرفی شده اند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان ادامه  اد: ۱۳۵ میلیارد تومان به ۱۷ هزار و ۹۲۴ نفر در قالب ۱۵ هزار و ۷۹۹ پرونده به این کسب و کارها پرداخت شده که این روند با همکاری خوب بانک های استان ادامه دارد.

آشتاب اضافه کرد: این تسهیلات تخصیصی برای فعالان آسیب دیده از کرونا در حوزه های مختلف از جمله صنایع دستی، فرهنگی، مراکز آموزشی و فنی حرفه ای، کمیته امداد، بهزیستی، ورزش و جوانان، جهادکشاورزی، بهداشت و درمان و حمل و نقل جاده ای است.

 ۶۰ هزار واحد اقتصادی و تولیدی در لرستان به دلیل شیوع کرونا آسیب دیده و متضرر شده اند که خسارت واحدهای اقتصادی و تولیدی استان بر اثر این ویروس یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.

 تاکنون ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای جبران خسارت کرونا به واحدهای اقتصادی لرستان اختصاص یافته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =