۲۰۲ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های قم پذیرش شدند

قم - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۲ تَن با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

به گزارش عصر چهارشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم ، محمد رضا قدیر در تبیین آخرین وضعیت کووید ۱۹ در قم اظهار داشت: در شبانه روز منتهی به دوم مهرماه ماه، ۱۲۵ بیمار جدید کرونایی در بخش ها و تحت نظر اورژانس بیمارستانی استان بستری شدند.

وی با اشاره به ترخیص ۶۵ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند افزود: در حال حاضر ۷۶۵ تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان های قم بستری می باشند که وضعیت جسمانی ۱۱۹ تَن از آنها وخیم است.

 قدیر در پایان بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ تَن که نتیحه آزمایش کرونای آنها مثبت بود نیز جان خود را در قم از دست دادند.

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد،  ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.    

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =