حمله به کاروان تدارکات نظامیان آمریکا در استان صلاح الدین عراق

ایرنا - بغداد - منابع عراقی امروز (چهارشنبه) از حمله به کاروان پشتیبانی و تدارکات نظامیان آمریکایی در استان «صلاح الدین» در شمال بغداد خبر دادند.

به گزارش ایرنا، کانال خبری «صابرین نیوز» در این باره اعلام کرد که «در چارچوب محاصره نظامی و اقتصادی، مردان خدا عملیات بزرگی را انجام دادند که منتهی به انهدام کاروان تدارکات نیروهای آمریکایی در استان صلاح الدین شد».
منابع رسمی عراق تاکنون در باره این حمله و جزئیات آن اظهار نظر نکرده‌اند.
سحرگاه دوشنبه نیز در منطقه «الامام» استان «بابل» یک کاروان تدارکات نیروهای آمریکایی با پنج بمب کنار جاده‌ای هدف گرفته شد.
منابع رسمی عراق تاکنون جزئیات و خسارت یا تلفات این حمله را نیز منتشر نکرده‌اند.
یکشنبه شب هم یک موشک «کاتیوشا» به پایگاه نظامی «ویکتوریا» در فرودگاه بین‌المللی بغداد شلیک شد که بدون خسارت در زمین‌های اطراف فرودگاه فرود آمد.
در دو ماه گذشته حملات به اهداف و نیروهای اشغالگر آمریکایی در عراق افزایش یافته است.
از آغاز مرداد تاکنون حدود ۳۰ کاروان نظامی و پشتیبانی نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین‌المللی در عراق با انفجارهای کنار جاده‌ای هدف گرفته شده‌اند.
پارلمان عراق دی ماه 98 قانون خروج نیروهای اشغالگر آمریکایی را از این کشور تصویب کرد، ولی آمریکایی‌ها به بهانه‌های مختلف نظیر افزایش اقدامات تروریستی همچنان تلاش دارد حضور خود را در عراق ادامه دهند.
کارشناسان معتقدند که آمریکا با حمایت از گروه‌های تروریستی در عراق تلاش دارد تا به بهانه اقدامات آنان در این کشور همچنان حضور نظامی داشته باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =