فرمانده سپاه الغدیر: از ظرفیت نیروهای مسلح برای حل مشکلات استفاده می‌شود

یزد- ایرنا- فرمانده سپاه الغدیر یزد گفت: از ظرفیت نیروهای مسلح در کنار اقدامات سایر نیروها برای حل مسایل و مشکلات مردم و کمک به مسوولان در انجام وظایف استفاده می‌شود.

به گزارش ایرنا، سرتیپ رضا پورشمسی روز چهارشنبه به مناسبت هفته دفاع مقدس در نشست هم‌اندیشی و هم‌افزایی نیروهای مسلح استان افزود: برای تحقق این هدف به تازگی دبیرخانه‌ای با حضور نمایندگان نیروهای نظامی و انتظامی تشکیل شد.

وی ادامه داد: در این راستا با در نظر گرفتن کامل اصول و دستورالعمل‌های هر سازمان در راستای رفع مشکلات مختلف استان با استفاده از ظرفیت نیروهای مسلح برنامه‌ریزی خواهد شد.

این مسوول اظهار کرد: این دبیرخانه وظیفه دارد با بررسی و شناخت مشکلات و در نظر گرفتن ظرفیت‌های فراوان یگان‌های نظامی و انتظامی با ایجاد هم‌پوشانی در برنامه‌ های مستقل هر یگان با همدلی برای حل آن مسایل از توان این نیروها استفاده کند.  

پورشمسی خاطر نشان کرد: مجاهدت در کشور میدان‌های فراوانی دارد و البته همه آنها پرخطر است ولی می‌دانیم که راه پیشرفت ایران اسلامی همان احیای روحیه مجاهدت و انقلابی است.

فرمانده سپاه الغدیر یزد یادآور شد: بر این اساس، اتحاد نیروهای مسلح با علم به خطرهای فراوان این عرصه برای پیشرفت ایران اسلامی و مردم عزیز آن، مقتدرانه و مخلصانه در این میدان حضور خواهند داشت.

به گفته پورشمسی، نیروهای نظامی و انتظامی استان برقراری امنیت در ابعاد مختلف را وظیفه اصلی خود دانسته و به عنوان بخشی از نیروهای مسلح ایران تحت امر فرماندهی معظم کل قوا در این امر مجاهدانه تلاش خواهد نمود.

در این مراسم فرمانده انتظامی یزد، امام جمعه محمدآباد و مسوول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه یزد با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و همدلی نیروهای مسلح تاکید کردند.

بر اساس آمار موجود پنج میلیون ایرانی در جنگ تحمیلی شرکت کردند که از این تعداد افزون بر ۲۲۰ هزار نفر به شهادت رسیدند. از میان شهدای جنگ تحمیلی، ۱۶ هزار نفر در جریان بمباران مناطق مسکونی به شهادت رسیدند و بقیه در جبهه های نبرد شهید شدند.

 در دفاع مقدس ۸۵ هزار نیروی بسیجی و ۴۸ هزار ارتشی ، بیش از ۳۳ هزار دانش آموز و بیش از سه هزار و ۵۰۰ دانشجو به شهادت رسیدند.

در این دوران ۸۸ مسیحی، ۱۸ کلیمی و ۹ زرتشتی در دفاع از خاک میهن شهید شدند و ۲ هزار تبعه غیر ایرانی نیز با حضور در جبهه‌های نبرد در مقابل عراق به شهادت رسیدند.

هفته دفاع مقدس از ۳۱ شهریورماه آغاز شد

 استان یزد ۵۰ هزار رزمنده  و ۳۲۰ هزار بسیجی سازماندهی شده دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها