۱۲ کیلومتر از چهار خطه گردنه صلوات آباد سنندج آسفالت شد

سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: هم اکنون ۱۲ کیلومتر از طرح چهار خطه شدن جاده گردنه صلوات آباد در مسیر سنندج - همدان آسفالت شده و زیر بار ترافیک رفته است.

به گزارش ایرنا، شهرام ملکی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید امیر محمود غفاری معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی از طرح اجرای چهار خطه صلوات آباد اظهار داشت: عملیات اجرایی این طرح به طول ۲۱ کیلومتر از سال ۱۳۹۶ آغاز و مقرر شد تا پایان سال جاری ۱۸ کیلومتر آن تکمیل و زیر بار ترافیک برود.

وی اضافه کرد: تاکنون ۱۲ کیلومتر از این مسیر تکمیل و تعریض شده و زیر بار ترافیک رفته و ۶ کیلومتر باقی مانده دیگر نیز تا پایان فصل کاری امسال برای آسفالت ریزی آماده خواهد شد و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان یادآور شد: ۲ کیلومتر مربوط به کنارگذر تونل‌ها و یک کیلومتر مربوط به یکی از تونل‌های مسیر نیز فعلا امکان اجرای طرح را ندارد و کارهای اجرایی ان برای سال‌های آینده برنامه‌ریزی شده است.

ملکی تاکید کرد: هم اکنون ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای این طرح تخصیص یافته که شامل ۱۰ میلیارد تومان مطالبات پیمانکار، ۱۲ میلیارد تومان اعتبارات مورد نیاز و ۱۸ میلیارد تومان نیز برای واگذاری بخش باقی مانده طرح به پیمانکار است.

این طرح بخشی از کریدور شرق به غرب کشور است که کار ساخت آن از مشهد تا تهران به پایان رسیده و فاز دوم آن از تهران تا همدان نیز زیر بار ترافیک رفته است.

غفاری معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی روز چهارشنبه در جریان سفر خود به استان کردستان از جاده جدید سنندج - مریوان، راه آهن سنندج - همدان و ایستگاه سنندج نیز بازدید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =