شهروندان سمنانی تا اربعین برای شرکت در پویش نذر خون فرصت دارند

سمنان- ایرنا- مدیرکل انتقال خون استان سمنان گفت: شهروندان و بهبود یافتگان کرونا در این استان تا اربعین حسینی برای شرکت در پویش نذر خون به یاد سید و سالار شهیدان و یارانش فرصت دارند.

وحید بغدادی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: نیاز به خون مساله‌ای همیشگی و به منزله نجات جان یک انسان است و انتظار می‌رود شهروندان با مشارکت در کار خداپسندانه اهدای خون به همنوعان خود کمک کنند.

وی ادامه داد: پویش نذر خون که از اول محرم آغاز شده است تا اربعین حسینی ادامه دارد و مردم نیکو سرشت استان سمنان در این مدت مشارکت چشمگیری در اهدای خون داشتند.

وی بیان کرد: اهدای خون در استان سمنان در روزهای هشتم و نهم شهریور مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی در مقایسه با سال گذشته با وجود شیوع کرونا افزایش ۱۰۰ درصدی داشت.

مدیرکل انتقال خون استان سمنان تصریح کرد: چهار پایگاه انتقال خون در شهرستان‌های سمنان، گرمسار، دامغان و شاهرود پذیرای اهداکنندگان خون در پویش نذر خون است.

وی اظهار داشت: امسال با توجه به شرایط ویژه ماه‌های محرم و صفر شهروندان اهدای خون به بیماران را در اولویت نذورات خود قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه بیماران خاص از جمله سرطانی و تالاسمی در همه شرایط نیاز به خون دارند، تصریح کرد: شهروندان استان سمنان با اطمینان خاطر به مراکز اهدای خون مراجعه کنند تا در آینده مشکلی برای تامین خون نیازمندانی که چشم امیدشان به همه ما است ایجاد نشود.

مدیرکل انتقال خون استان سمنان گفت: در فضای مربوط به اهدا خون در استان سمنان نکات بهداشتی و ایمنی رعایت می‌شود تا نگرانی از بابت انتقال ویروس کرونا در این محیط وجود نداشته باشند.

افراد ۱۸ تا ۶۰ سال در صورت تشخیص پزشک مستقر در مراکز یادشده می توانند خون اهدا کنند.

آمارهای سازمان انتقال خون ایران می‌گوید که تنها ۲.۵ درصد از مردم کشور اهدا کننده خون هستند در حالیکه بسیاری از مردم در طول زندگی برای ادامه حیات نیاز به خون دارند و تامین نیازهای خونی نیازمند مشارکت و همراهی همه مردم برای تامین آن است.

هر اهدا کننده خون با اهدای ۴۵۰ سی سی خون خود در هر مرحله می‌تواند جان سه نفر را از مرگ نجات دهد و از این رو همه افراد جامعه برای نجات جان همدیگر باید به این اقدام خداپسندانه بپیوندند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha