فرماندهان نظامی و انتظامی قشم تقدیر شدند

قشم- ایرنا- فرماندهان نظامی و انتظامی و فعالان حوزه ایثار و شهادت روز چهارشنبه در آیینی توسط مسوولان شهرستان قشم تقدیر شدند.

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان در آیین گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: امروز مجاهدت برای جلوگیری از تحریف دفاع مقدس و آرمان های انقلاب وظیفه‌ای همگانی است که خواص در آن رسالتی به مراتب سنگین‌تر بر عهده دارند.

حجت‌الاسلام موسی پولادی افزود: بیان دلایل وقوع جنگ تحمیلی برای نسل جوان یکی از موثرترین راهکارهای جلوگیری از تحریف گنجینه دفاع مقدس است.

وی دلیل ایجاد جنگ تحمیلی را مقابله با نهضت امام خمینی (ره) و جلوگیری از گسترش آن معرفی کرد و تصریح کرد: از دیگر اهداف جنگ تحمیلی ایجاد امنیت برای رژیم صهیونیستی و جلوگیری از تهاجم صدام به آنان بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه هرمزگان ادامه داد: نقش فرماندهی امام خمینی(ره) از مسائلی است که در تبیین دفاع مقدس مورد غفلت واقع شده و باید بیش از پیش به آن پرداخته شود.

وی تاکید کرد: از رموز موفقیت در دفاع مقدس، فرهنگ عاشورایی و تبعیت محض فرماندهان نظامی از ولایت فقیه و ولایت‌پذیری است.

پولادی در پایان اظهار کرد: امام خمینی(ره) به عنوان شخصیتی غیرنظامی ابهت نظامی شرق و غرب را در هم شکست.

امام جمعه قشم نیز در این مراسم گفت: همه مردم مدیون شهدا و ایثارگرانند که از جان و مال و ناموس خود گذشتند تا از نظام مقدس جمهوری اسلامی حفاظت کنند.

حجت الاسلام تارم افزود: رزمندگان اسلام در مقابل ارتش دنیا با همه توان ایستادند و حتی یک وجب از خاک کشور را تحویل متجاوزان ندادند.

وی تصریح کرد: این اقدام رزمندگان اسلام، با هدایت‌های رهبر کبیر انقلاب به ثمر نشست.

امام جمعه قشم اظهار کرد: رزمندگان ما به جای آموزش دوره‌های فنی‌ در دانشگاه‌های نظامی، از مزرعه‌ها، اداره‌ها، مسجدها و مدرسه‌ها، با دست خالی و اخلاص به دفاع مقدس شتافتند.

وی افزود: با این حال این رزمندگان بر آنان که دوره‌های ویژه جنگ را دیده بودند و امکانات همه کشورها را داشتند، پیروز شدند.

تارم در پایان ادامه داد: نظام نوپای جمهوری اسلامی با شعار استقلال و آزادی نشان داد لیاقت این خواسته‌ها را دارد و اولین جایی که این شعارها ثابت شد هشت سال دفاع مقدس بود.

۳۱ شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است و  از ۳۱ شهریور تا ۶ مهر ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha