۴۸ پایگاه در تهران به پذیرفته‌شدگان کنکور ۹۹ مشاوره می‌دهد

تهران-ایرنا-معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به فعالیت ۴۸ پایگاه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ گفت: مشاوران متخصص و مجرب در این پایگاه‌ها به داوطلبان کنکور برای انتخاب رشته آگاهانه خدمات مشاوره‌ می‌دهند.

«مجتبی ولی‌پوری» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: پایگاه‌های انتخاب رشته از ۳۰ شهریور با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در شرایط شیوع کرونا در سطح مناطق ۱۹ گانه شهر تهران راه‌اندازی شده اما با توجه به آغاز فرایند انتخاب رشته از دوم مهرماه در سایت سازمان سنجش، فعالیت پایگاه‌ها هم از امروز به صورت رسمی آغاز شده است.
وی گفت: پایگاه‌های انتخاب رشته کنکور سراسری تا پایان مهلت انتخاب رشته اعلام شده توسط سازمان سنجش از ساعت ۸ تا ۱۶ پایان ساعت اداری به متقاضیان خدمات ارائه می‌کنند و در صورت مراجعه متقاضیان ساعت فعالیت آنها افزایش پیدا می‌کند.
«ولی‌پوری» افزود: اسامی و نشانی این پایگاه‌ها در سایت اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران به نشانی https://tehran.medu.ir بارگذاری شده و همچنین امکان مشاوره مجازی در پایگاه‌های انتخاب رشته برای متقاضیان فراهم شده است و آنان می‌توانند از طریق تماس تلفنی با پایگاه‌ها از چگونگی ارائه این خدمات مطلع شوند.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران اظهارداشت: مبالغ مشاوره در پایگاه‌های انتخاب رشته متناسب با ویژگی مناطق ۱۶۰ تا ۱۸۰هزار تومان تعیین شده که با توجه به تشخیص مدیران پایگاه‌ها، تخفیف‌هایی نیز برای برخی از متقاضیان در نظر گرفته می‌شود.
وی با اشاره به اینکه متناسب با ویژگی مناطق و بافت جمعیتی حداقل یک مشاور در پایگاه‌های انتخاب رشته حضور دارد، گفت: مشاوران متخصص، مجرب و با تحصیلات مرتبط در این پایگاه‌ها براساس رشته‌ و رتبه‌ داوطلب و استعداد و تیپ شخصیتی او مشاوره می‌دهند تا داوطلب آگاهانه انتخاب رشته کند.
«ولی‌پوری» افزود: قبل از آغاز روند انتخاب رشته برای مشاوران دوره‌های آموزش مجازی و به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد و آنان کاملا آموزش دیدند و اطلاعاتشان به روزرسانی شده و خانواده‌ها و داوطلبان می‌توانند با اعتماد بیشتری از خدمات پایگاه‌های مشاوره بهره‌مند شوند.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران بیان کرد: همچنین در شرایط کرونایی هزینه برای خانواده‌ها مهم است و مبالغ پایگاه‌های انتخاب رشته آزاد بسیار بالاست و خانواده‌ها می‌توانند از همین خدمات مشاوره در پایگاه‌های آموزش و پرورش با مبالغ کم‌تر بهره‌مند شوند.
به گزارش ایرنا، فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری از امروز چهارشنبه دوم مهرماه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org آغاز شده و تا پنجم مهرماه ادامه دارد. در این آزمون یک میلیون و ۱۲ هزار و ۶۳۲ نفر مجاز به انتخاب رشته شده‌اند.
فرایند انتخاب رشته تا پنجم مهرماه ادامه دارد؛ ظرفیت پذیرش نیز ۱۷۵ هزار و ۸۴۹ نفر اعلام شده است. مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها نیز تا هفتم مهرماه در سایت سازمان سنجش ادامه دارد.
کنکور سراسری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ۹۹ روزهای ۲۹ مرداد تا اول شهریور با رقابت یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۲۳۳ داوطلب در گروه‌های آزمایشی علوم تجربی، علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی برگزار شد.

اسامی و نشانی پایگاه‌های انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ در شهر تهران:

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =