از شهدای غواص تا رزمندگان گمنام

تهران- ایرنا- فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی سیما در اولین هفته مهر و مصادف با هفتۀ دفاع مقدس، مقاومت، ایثار و اقتدار را به تصویر می‌کشند؛ فیلم‌هایی که قصۀ زندگی پهلوانان آن دوران از شهدای غواص تا رزمندگان گمنام را روایت می‌کنند.

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن آخرین شناسایی، مجنون بی لیلی، سجاده آتش، بچه های شهر خرم، سرو زیر آب، جعبه موسیقی، سرزمین خورشید، وصل نیکان، انفجار آتش، سرزمین مادری، هیوا، اینجا خانه من است، باشو غریبه کوچک، دیوانه ای از قفس پرید، بید و باد، افسانه قعر آب، غرور جنگجو، شجاع دل، سما در آتش، درست شبیه پدرم، جایی در قلب من، آسمان و زمین، کمینگاه، روز بعد از حادثه، نامه هایی به خدا، دایره سرخ، تابستانم را چگونه گذراندم، معدن، ملک سلیمان، کیمیا، جاده آرلینگتون، اتحاد حیوانات، رقص قاصدک‌ها، گلناز، رابطه، تویی که نمی شناختمت، آزادی خواه، الماس بنفش، دریا دلان و اشنوگل پنج‌شنبه و جمعه (۳ و ۴ مهر) از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌روند.

فیلم‌هایی که عمدتا و با حال و هوای جنگ، از سرگذشت شهدای غواص تا رزمندگان گمنام را روایت می‌کنند و در هفتۀ دفاع مقدس یادآور روزهای ایثار و استقامت جنگ هشت سالۀ ایران و عراق هستند.

شبکه یک سیما

فیلم سینمایی آخرین شناسایی به کارگردانی علی شاه حاتمی، پنج‌شنبه ساعت ۲۳:۱۵ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد؛ شهرام پوراسد، رضا ایرانمنش و غلامرضا علی اکبری در این فیلم سینمایی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم تلویزیونی مجنون بی لیلی به کارگردانی جهانبخش سلطانی، جمعه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد؛ رضا ایرانمنش، جهانبخش سلطانی و رضا توکلی در این تله فیلم ایفای نقش کرده اند. فیلم سینمایی سجاده آتش به کارگردانی احمد مرادپور، جمعه ساعت ۲۳:۱۵ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد؛ رضا ایران منش، علی پوریان، حبیب اله حداد، عطااله سلمانیان، سید جواد هاشمی، محسن محمدی در فیلم سینمایی سجاده آتش ایفای نقش کرده اند.

شبکه دو سیما

انیمیشن بچه های شهر خرم به کارگردانی محمدحسین علمدار، پنج‌شنبه ساعت ‌۸ صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

فیلم سینمایی سرو زیر آب به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر، جمعه ساعت ۱ بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود؛ بابک حمیدیان، مینا ساداتی، شهرام حقیقت دوست، رضا بهبودی، همایون ارشادی، مهتاب نصیرپور، هومن برق نورد، ستاره اسکندری، فرخ نعمتی و مسعود رایگان در سرو زیر آب بازی کرده اند. فیلم سینمایی جعبه موسیقی به کارگردانی فرزاد موتمن، جمعه ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد؛ رامبد جوان، نیکی کریمی، شاهرخ فروتنیان، ارسلان قاسمی، داریوش اسدزاده و نگار جواهریان در فیلم سینمایی جعبه موسیقی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

فیلم سینمایی سرزمین خورشید به کارگردانی احمدرضا درویش شنبه (۵ مهر) ساعت ۱۰ دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش می شود؛ مرحوم خسرو شکیبایی، گلچهره سجادیه، سعید پورصمیمی، محمود پاک نیت، محمدرضا مشاک زاده و محسن زهتاب در این فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخته اند.

شبکه سه سیما

فیلم سینمایی وصل نیکان به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا، پنج‌شنبه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود؛ حسن عباسی، کبری فرخی و حبیب اله بهمنی در فیلم سینمایی وصل نیکان بازی کرده اند. فیلم سینمایی انفجار آتش به کارگردانی گونزالو بوپز گالیجو، پنج‌شنبه ۳ مهر ماه ساعت ۱۶ از شبکه سه سیما پخش می‌شود. فیلم سینمایی سرزمین مادری به کارگردانی آشوتوش گوواریکر، پنج‌شنبه ساعت ۲۴ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

فیلم سینمایی هیوا به کارگردانی رسول ملاقلی‌پور، جمعه ساعت ۱۰ به روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود؛ گلچهره سجادیه، جمشید هاشم‌پور، آتیلا پسیانی، عبدالرضا زهره کرمانی و آناهیتا نعمتی در فیلم سینمایی هیوا هنرنمایی کرده اند. فیلم تلویزیونی اینجا خانه من است به کارگردانی خیرالله تقیانی پور، جمعه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود؛ کامبیز دیرباز، لیندا کیانی و مارال فرجاد در فیلم تلویزیونی اینجا خانه من است بازی کرده اند.

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی باشو غریبه کوچک به کارگردانی بهرام بیضایی، پنج‌شنبه ساعت ۲۰:۴۵ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود؛ پرویز پورحسینی، رضا هوشمند، سوسن تسلیمی، عزیزاله سلمانی، عدنان عفراویان، اعظم رهبر، معزز بنی دخت، اکبر دودکار، محمد فرخواه و فرخ‌لقا هوشمند در فیلم سینمایی باشو غریبه کوچک بازی کرده اند.

فیلم سینمایی دیوانه ای از قفس پرید به کارگردانی احمدرضا معتمدی، جمعه ساعت ۲۰:۴۵ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود؛ عزت الله انتظامی، پرویز پرستویی، علی نصیریان و نیکی کریمی در فیلم سینمایی دیوانه ای از قفس پرید هنرنمایی کرده اند.

شبکه پنج سیما

فیلم سینمایی بید و باد به کارگردانی محمدعلی طالبی، پنج‌شنبه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود؛ هادی علیپور، امیر جانفدا، مجید علیپور و بهمن حسینی در فیلم سینمایی بید و باد بازی کرده اند.

فیلم سینمایی افسانه قعر آب به کارگردانی جی راسل، جمعه ساعت ۹ از شبکه پنج پخش می‌شود. فیلم سینمایی غرور جنگجو به کارگردانی جانایا بلک، جمعه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

شبکه نمایش

فیلم سینمایی شجاع دل به کارگردانی مل گیبسون، پنج شنبه ساعت ۱۱ از شبکه نمایش پخش می‌شود. فیلم سینمایی سما در آتش به کارگردانی فریدالدین نیکجو، پنج شنبه ساعت ۱۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود؛ نسیرن مقانلو، راعد تمیمی، منصور نواصری و رضا حیاتی در این فیلم ایفای نقش کرده اند. فیلم سینمایی درست شبیه پدرم به کارگردانی بلر ترو، پنج شنبه ساعت ۱۵ از شبکه نمایش می‌شود. فیلم سینمایی جایی در قلب من به کارگردانی رابرت بنتون، پنج شنبه ساعت ۱۷ از شبکه نمایش پخش می‌شود. فیلم سینمایی آسمان و زمین به کارگردانی هاروکی کاداکاوا، پنج شنبه ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش می‌شود. فیلم سینمایی کمینگاه به کارگردانی حسین قاسمی وند و محمود کوشان، پنج شنبه ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش می‌شود؛ فرامرز قریبیان، کاظم افرندنیا، جواد عارفیان، اصغر آشوری، محمد بانکی و اصغر بانکی در فیلم سینمایی کمینگاه بازی کرده اند. فیلم سینمایی روز بعد از حادثه به کارگردانی تز چان، پنج شنبه ساعت ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

فیلم سینمایی نامه هایی به خدا به کارگردانی دیوید نیکسون، جمعه ساعت ۱۱ از شبکه نمایش پخش می‌شود. فیلم سینمایی دایره سرخ به کارگردانی جمال شورجه، جمعه ساعت ۱۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود؛ فرامرز قریبیان، اردلان شجاع کاوه، محمد کاسبی و پریسا شاهنده در فیلم سینمایی دایره سرخ هنرنمایی کرده اند. فیلم سینمایی تابستانم را چگونه گذراندم به کارگردانی آلکسی پوپاگربسکی، جمعه ساعت ۱۵ از شبکه نمایش پخش می‌شود. فیلم سینمایی معدن به کارگردانی آلکسی سالمینپرا، جمعه ساعت ۱۷ از شبکه نمایش پخش می‌شود. فیلم سینمایی ملک سلیمان به کارگردانی شهریار بحرانی، جمعه ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش می‌شود؛ امین زندگانی، محمود پاک نیت، الهام حمیدی، مهدی فقیه، حسین محجوب، زهرا سعیدی و علیرضا کمالی در فیلم سینمایی ملک سلیمان ایفای نقش کرده‌اند. فیلم سینمایی کیمیا به کارگردانی احمدرضا درویش، جمعه ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش می‌شود؛ مرحوم خسرو شکیبایی و بیتا فرهی در فیلم سینمایی کیمیا هنرنمایی کرده‌اند. فیلم سینمایی جاده آرلینگتون به کارگردانی مارک پلینگتون، جمعه ساعت ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

شبکه کودک

انیمیشن سینمایی اتحاد حیوانات به کارگردانی رینهارد کلوز و هولگر تاپه، پنج‌شنبه ساعت ۱۴ از شبکـه کودک پخش خواهد شد. انیمیشن سینمایی رقص قاصدک‌ها به کارگردانی وحید شاکری، جمعه  ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

شبکه امید

فیلم سینمایی گلناز به کارگردانی محمود معظمی، چهارشنبه ساعت ۱۷:۴۵ از شبکه امید پخش خواهد شد؛ شهرام قائدی، متین ستوده و عسل مردی در فیلم تلویزیونی گلناز هنرنمایی کرده اند.

فیلم سینمایی رابطه به کارگردانی پوران درخشنده، پنج‌شنبه ساعت ۱۷:۴۵ از شبکه امید پخش خواهد شد؛ پرویز پورحسینی، خسرو شکیبایی و پوراندخت مهیمن در فیلم سینمایی رابطه هنرنمایی کرده اند.

فیلم سینمایی تویی که نمی شناختمت به کارگردانی ابراهیم سلطانی فر، جمعه ساعت ۱۷:۴۵ از شبکه امید پخش خواهد شد؛ محمد علیدوست، ماندانا باباخانی، مهسا کرامتی، حسن و حسین سالم، اصغر عابدی، علی جلیلی باله، نادر طالب زاده، حسن قرچه داغی، نسرین مقدم در این فیلم بازی کرده اند.

شبکه افق

فیلم سینمایی آزادی خواه به کارگردانی آلبرتو آرولو، جمعه ساعت ۱۰ از شبکه افق پخش خواهد شد. فیلم سینمایی الماس بنفش به کارگردانی رحیم رحیمی پور، جمعه ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه افق پخش خواهد شد؛ جهانبخش سلطانی، سیدجواد هاشمی، محمدهادی قمیشی، ناصر عرفانیان و مصطفی لاجوردی در فیلم سینمایی الماس بنفش ایفای نقش کرده‌اند.

شبکه شما

فیلم سینمایی دریا دلان به کارگردانی سامان سالور، پنج‌شنبه ساعت ۲۴ از شبکه شما پخش خواهد شد؛ پرویز فلاحی پور، سمیرا حسن پور، مهدی صباحی، محمد مختاری و حبیب دهقان نسب در این فیلم نقش‌آفرینی کرده اند.

فیلم سینمایی اشنوگل به کارگردانی علی سلیمانی و هادی حاجتمند، جمعه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد؛ برزو ارجمند، ماه چهره خلیلی، کاوه سماک باشی، رحیم نوروزی و محمد عفراوی در فیلم سینمایی اشنوگل نقش‌آفرینی کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =