فرامرزیان: ۲۵ تا ۳۰ درصد اعتبارات فدراسیون‌ها پرداخت شده است

تهران- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان، گفت: تاکنون ۲۵ تا ۳۰ درصد اعتبارات فدراسیون‌ها پرداخت شده است.

 به گزارش ایرنا؛ «ژاله فرامرزیان» امروز (چهارشنبه) در حاشیه بازدید از خوابگاه در حال احداث فدراسیون تیراندازی با کمان، افزود: کمانداران به دلیل نداشتن خوابگاه اختصاصی با مشکلاتی مواجه بودند و ریاست فدراسیون تیراندازی باکمان از شروع برنامه‌هایش در این فدراسیون به دنبال احداث خوابگاه در مجموعه آزادی بود و این ساختمان در حال حاضر در مراحل پایانی قرار دارد.

خوابگاه اختصاصی کمانداران که در کنار سایت تیراندازی با کمان مجموعه ورزشی آزادی در حال احداث است در دو طبقه ساخته شده که طبقه اول آن به کمانداران زن و طبقه دوم برای کمانداران مرد در نظر گرفته شده و در مجموع دارای ۴۲ اتاق است.

فرامرزیان در ادامه صحبت‌های خود، گفت: در صورت مساعد بودن شرایط وزارت ورزش تلاش خواهد کرد تا مبلغ یکصد میلیون تومان دیگر برای تجهیز خوابگاه از جمله آسانسور کند و در این خصوص با کریمی مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی صحبت هایی خواهد شد.

معاون وزیر ورزش با بیان اینکه وزارت با  محدودیت منابع مواجه هستیم گفت: برای فعال شدن خوابگاه تیراندازی با کمان از بخش بیست و هفت صدم درصد به شرکت توسعه و نگهداری کمک کردیم.

فرامرزیان اوامه داد:  تخصیص این دور کمتر از ۱۰  درصد است ولی با توجه به قولی که داده بودیم ۷۰۰ میلیون تومان پرداخت خواهد شد و در خصوص نصب آسانسور نیز همانطور که گفتم با این شرکت صحبت می‌کنیم.

 وی در مورد پرداخت پاداش کشتی‌گیران نیز گفت:  تعهدی از فدراسیون‌ها گرفتیم که پاداش را به ورزشکاران پرداخت کنند و رسید آن را به وزارت ورزش تحویل دهند در این خصوص روسای فدراسیون ها را دعوت کردیم و همه فدراسیون‌ها به غیر از ۲ فدراسیون از جمله کشتی  آمدند و این سند را امضا کردند.

این مقام مسوول در خصوص پاداش تیراندازان تصریح کرد: اگر پاداش تیراندازان تا یک ماه آینده به آنان پرداخت نشود مرحله بعدی بودجه را به آنان تخصیص نخواهیم داد.

وی گفت: پاداش سال ۹۸ را هنوز پرداخت نکرده ایم ولی در خصوص پاداش بازی های آسیایی جاکارتا مبلغ قابل توجهی پرداخت شده است. منابع دولت محدود است و ما بودجه‌های ضروری را می‌گیریم.

معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در ماه گذشته هشت میلیارد تومان و این ماه ۱۰ میلیارد تومان اعتبار توزیع شده است. یعنی بین ۲۵ تا ۳۰ درصد اعتبارات پرداخت شده است و روند پرداخت ها با شروع فعالیت‌های ورزشی فدراسیون‌ها افزایش خواهد یافت.

فرامرزیان در بخش دیگری از سخنان خود، افزود : باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس واحدهای مستقلی هستند و کارهایشان را خودشان باید مدیریت کنند و ما نظارت می‌کنیم تا اسناد گذشته و درآمد و هزینه ثبت و ضبط شود و وضعیت اموال آنان مشخص گردد.

وی اضافه کرد: از هر دو باشگاه  سند اموال گرفته و ارزش گذاری شده تا بخشی از بدهی‌های سال‌های گذشته برای واگذاری پوشش داده شود.

این معاون وزیر تصریح کرد: به‌عنوان متولی مجوز نداریم به شرکت‌های دولتی پرداخت داشته باشیم. در مورد شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی هم، پروژه‌هایی که برای ما حساس هستند از ردیف ۲۷ ۱۱۰ درصد به آنان پرداخت می کنیم. مکانیسم دولت در سال جاری اجازه پرداخت حتی یک ریال به دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی را ندارد.

وی در مورد اینکه قبلا گفته بود کارمندان وزارت ورزش بی‌کار هستند، تاکید کرد: چنین چیزی نگفته بودم. معاون توسعه منابع هستم و ۱۵ سال در سطوح مختلف کارمند بودم، احساس می‌کنم تنها سرمایه یک سازمان منابع انسانی است و بسیار هم برای منابع انسانی قائل هستم و زمانی هم که به وزارت ورزش آمدن یک نفر را هم با خودم نیاوردم. هر مدیری هم که احساس کند بدون منابع انسانی کار جلو می‌رود، کاملا اشتباه می‌کند. 

فرامرزیان در مورد اینکه گفته می‌شد از وزارتخانه قهر کرده است، گفت: قهر نبودم و به خاطر تولد نوه‌ام برای اولین بار در دوره کاری‌ام مرخصی گرفته بودم. تنها سرمایه ای که دارم رضایت همکارانم است و تنها چیزی هم که مرا ناراحت می‌کند، احساس کنند که من نگاه ناکارآمد نسبت به آنها دارم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =