مقاومت بازار طلا در مقابل کاهش قیمت انس جهانی

تهران - ایرنا - قیمت سکه و طلا در بازر امروز (چهارشنبه) همچنان میل افزایشی داشت، درحالی‌که قیمت انس جهانی طلا بعد از هفته‌ها به زیر مرز ۱۹۰۰ دلار کاهش یافت.

به گزارش ایرنا، امروز (دوم مهر) بازار جهانی طلا بر خلاف پیش‌بینی‌های کارشناسان، همچنان روند نزولی قیمت را ادامه داد و امروز به نرخ یک هزار و ۸۸۹ دلار رسید. اما این کاهش حدود ۴۰ دلاری بر قیمت‌های بازار داخلی طلا تاثیر نگذاشت.

بر این اساس، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در ساعت ۱۴ امروز با افزایش قیمت ۱۵۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته در همین ساعت، به بهای ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در حال معامله است. اما سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم، مشابه روز گذشته به ارزش ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش رسید.

همچنین نیم سکه به بهای هفت میلیون تومان، ربع سکه به قیمت چهار میلیون تومان و هر قطعه سکه یک گرمی نیز به ارزش دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد.

علاوه بر این در بازار طلا نیز امروز بهای یک گرم طلای خام ۱۸ عیار به ارزش یک میلیون و ۲۴ هزار تومان فروخته شد و هر مثقال طلا نیز ارزش پنج میلیون و ۳۷۲ هزار تومان را ثبت کرد که نشان‌دهنده کاهش قیمت حدود ۱۲ هزار تومانی آن است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =