تجهیزات مراکز فنی و حرفه‌ای کشور نوسازی می‌شود

گرگان - ایرنا - رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گفت که با دستور رییس جمهوری، تجهیزات فنی و حرفه‌ای مراکز آموزشی دولتی این سازمان در کشور نوسازی می‌شود.

علی‌اوسط هاشمی روز چهارشنبه در نشست شورای مهارت گلستان اظهار داشت: یکی از  جنبه های مثبت به‌روزرسانی این تجهیزات، ایجاد ظرفیت برای توسعه و ارتقای مهارت در جامعه است.

وی با اشاره به تعیین گلستان به عنوان پایلوت راه اندازی دپارتمان ملی مهارت سبز در کشور افزود: در این دپارتمان به مهارت آموزی در حوزه تخصصی مشاغل پایدار از جمله تولید محصولات ارگانیک، ساخت محصولات با صرفه‌جویی انرژی، مهندسی انرژی و مکانیک صنعتی محیط زیست توجه ویژه خواهد شد.

رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور همچنین پیشنهاد کرد که گلستان به دلیل قرار داشتن در رتبه دوم تولید گندم در کشور، مجری طرح کیفیت نان با هدف حذف ضایعات دورریز این محصول شود.

به گفته وی سالانه ۳۰ تا ۴۰ هزار میلیارد ریال نان در کشور دور ریخته می شود.

رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور همچنین راه اندازی دپارتمان ملی مهارت ماشین آلات کشاورزی با هدف پایین آوردن هزینه تولید و کاهش استهلاک ماشین آلات کشاورزی را به مسوولان گلستان پیشنهاد کرد.

هاشمی در ادامه از اجرای طرح مهارت برای دانشجویان خبر داد و گفت: به زودی تفاهم نامه همکاری میان این سازمان و دانشگاه آزاد اسلامی برای اجرای مهارت برای دانشجویان بسته خواهد شد.

به گفته وی در این طرح هر دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی در کنار تحصیل، یک رشته مهارتی را آموزش خواهد دید.

هادی حق شناس استاندار گلستان هم در این جلسه مهارت را حلقه تکمیل نظام آموزشی دانست و گفت: گلستان ظرفیت زیادی برای سرمایه گذاری در توسعه و ارتقای مهارت دارد که تبدیل گندم به آرد از جمله آن بوده که انتظار می رود سازمان فنی و حرفه ای کشور در این زمینه حمایت کند.

در این مراسم همچنین از تمثال سردار شهید قاسم سلیمانی دست ساخت یک بانوی هنرجو مراکز فنی و حرفه ای گرگان رونمایی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =