نماینده قزوین، خواستار تغییر نحوه واگذاری خودرو به نمایندگان شد

قزوین - ایرنا -رییس مجمع نمایندگان استان قزوین ضمن خودداری از دریافت خودروی واگذار شده از سوی مجلس شورای اسلامی، خواستار تغییر روش تامین امکانات مورد نیاز نمایندگان شد.

به گزارش ایرنا، لطف الله سیاهکلی روز چهارشنبه با ارسال نامه‌ای به رییس مجلس شورای اسلامی خواستار حفظ شان نمایندگان و تغییر در نحوه واگذاری خودرو به منتخبان مردم شد.
در نامه ارسالی رییس مجمع نمایندگان استان قزوین خطاب به قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی آمده است: هر چند در ادوار گذشته موضوع بهره مندی نمایندگان از برخی امکانات مانند مسکن و خودرو برای انجام بهتر وظایف نمایندگی مطرح بوده و همیشه نیز مورد انتقاد نمایندگان و مردم واقع شده است به نظر می‌رسد در این دوره به دلیل تشکیل مجلسی اصولگرا و حساسیت شرایط کشور به بهانه‌های مختلف، شاهد تخریب‌هایی هستیم که لازم است یکبار برای همیشه این وضعیت به نحو مناسبی ساماندهی شود.

در ادامه این نامه آمده است: اعتقاد راسخ دارم نمایندگان مجلس باید مانند شخصیت‌های حقوقی و مدیران دیگر کشور از امکانات حداقل سازمانی از جمله دفتر کار و خودرو برخوردار باشند تا بتوانند به رسالت خود از جمله سرکشی به حوزه‌های انتخابیه و مشاهده مشکلات و مطالبات مردم عمل کنند اما در این میان در سال‌های گذشته نوع واگذاری خودرو اشکالاتی داشته و موجب سوء برداشت‌ها و تخریب‌هایی نیز شده است.

با توجه به این موضوع، اینجانب ضمن انتقاد به روش کنونی پیشنهاد می‌کنم به جای واگذاری تجهیزات به اشخاص که شائبه برانگیز است این امکانات به صورت دولتی و فقط در دوران نمایندگی در اختیار افراد باشد تا ضمن حفظ بیت المال از هزینه‌های اضافی به نظام نیز پیشگیری شود و در کنار آن سیستم اداری مدون و قانونمندی در ارائه امکانات و خدمات تعریف شود تا تصویر نامطلوبی از استفاده شخصی در اذهان نیز متبادر نکند.

در ادامه این نامه آمده است: همچنین پیشنهاد می‌شود ساختمانی برای استقرار نمایندگان و نیز یک دستگاه خودرو در قالب امکانات سازمانی- مانند آنچه در اختیار مدیران قرار می‌گیرد- در هر دوره برای نمایندگان پیش بینی شود تا بتوان با آرامش خاطر و بدون سوء برداشت در مسیر خدمت به مردم گام برداشت.

در این راستا و تا عملی شدن این پیشنهاد منطقی به احترام توصیه موکلان خود از دریافت خودروی تعیین شده برای نمایندگان خودداری کرده و چون گذشته با هزینه شخصی نسبت به انجام وظایف قانونی خود در مجلس شورای اسلامی اقدام خواهم کرد.

روز گذشته، یک خبرگزاری مدعی شده بود که این نماینده مجلس تخصیص خودروی شاسی بلند را به نمایندگان برای انجام امور محوله درخواست کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha