بازگشایی مدارس ایرانی خارج از کشور تابع شرایط کشور میزبان است

تهران- ایرنا- رییس مرکز امور بین ­الملل و مدارس خارج از کشور آموزش و پرورش گفت: بازگشایی مدارس ایرانی خارج از کشور و حضور دانش‌آموزان تابعی از شرایط کشور میزبان است.

غلامرضا کریمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا در این باره افزود: مدارس خارج از کشور موظف هستند براساس چارچوب‌های کشور میزبان فعالیت کنند. از این رو در مناطقی مانند کویت که اجازه بازگشایی مدارس وجود نداشته، مدارس تعطیل هستند و آموزش‌ها به صورت مجازی ادامه پیدا می‌کند.

رییس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور ادامه داد: همچنین آموزش ها در برخی از کشورها مانند قطر و امارات به صورت ترکیبی از حضوری و مجازی دنبال می‌شود.

استفاده رایگان از مدرسه مجازی ایرانیان

کریمی یادآور شد: همچنین مدرسه مجازی ایرانیان برای آموزش مجازی دانش‌آموزان راه‌اندازی شده تا مطالب آموزشی به افراد علاقه‌مند در این سامانه ارائه شود.

وی خاطرنشان کرد: شبکه شاد به دلایل امنیتی به مدارس خارج از کشور راه نیافت، به همین دلیل یک مدرسه مجازی شبیه شاد به نام مدرسه مجازی ایرانیان در خارج از کشور راه اندازی شده است تا دانش‌آموزان بتوانند محتوای شاد را از این سامانه دریافت کنند.

رییس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور یادآور شد: استفاده از مدرسه مجازی ایرانیان برای دانش آموزان و علاقه‌مندان رایگان است.

کریمی اظهار داشت: مدارس خارج از کشور ایرانی با بودجه سرانه دولتی اداره می‌شود و تحصیل دانش‌آموزان در این مدارس رایگان است.

به گزارش ایرنا، ۱۴ هزار و صد دانش آموز در ۴۳ کشور، ۶۵ شهر و ۹۵ مدرسه ایرانی خارج از کشور مشغول تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =