کارکنان ارتش به جبران کمبود ذخایر خونی خراسان شتافتند

مشهد- ایرنا- ۱۷۵ نفر از کارکنان پایور و وظیفه قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش جمهوی اسلامی ایران همزمان با سومین روز گرامیداشت هفته دفاع مقدس، با اهدای خون خود اقدام به جبران بخشی از کمبود ذخایر خونی رو به کاهش در این استان کردند.

مدیرکل سازمان انتقال خون خراسان رضوی اخیرا نسبت به کاهش ذخایر خونی در این استان برای کمک به بیماران نیازمند، هشدار داده و خواستار مراجعه عموم مردم به پایگاههای اهدا خون برای رفع بحران در این بخش شده بود.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش روز چهارشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: در این اقدام کارکنان پایور و وظیفه لشگر ۷۷ پیروز ثامن ‌الائمه(ع) و گروه ۴۴۴ مهندسی رزمی با اهدای خون خود همانند سال‌های دفاع مقدس به یاری هموطنان شتافتند.

امیر سرتیپ رضا آذریان افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران در تمام مراحل بحرانی مانند آتش سوزی، سیل و کمبود خون در خدمت آحاد مردم بوده است و شعار ارتش فدای ملت را به منصه ظهور می‌رساند.

وی ادامه داد: دیروز هم در رزمایش همدلی و کمک مومنانه هزار بسته معیشتی به نیازمندان اهدا شد. همچنین بخشهایی از معابر سطح شهر و مدارس شهر مشهد در مقابله با ویروس کرونا ضدعفونی شد.

اهدای خون کارکنان لشگر ۷۷ پیروز ثامن الائمه(ع)، گروه مهندسی ۴۴۴ قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش، در مسجد این قرارگاه در مشهد انجام شد.

اداره‌کل انتقال خون خراسان رضوی با رتبه سوم در کشور از نظر تولید خون، مسوولیت تامین خون مورد نیاز ۶۰ بیمارستان را در سطح این استان بر عهده دارد. 
۱۲ پایگاه اهدای خون در سطح استان شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی دایر است.

شش پایگاه از این تعداد در کلانشهر مشهد و بقیه آنها در شهرهای نیشابور، کاشمر، سبزوار، گناباد، تربت‌جام، قوچان و تربت‌حیدریه آماده پذیرش شهروندان نیک‌اندیش برای اهدای خون هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha