فعالیت‌های گردشگری شهرستان سامان تعطیل شد

شهرکرد- ایرنا- فرماندار سامان گفت: فعالیت‌های گردشگری در شهرستان از جمله رفتینگ، خانه مسافرها و باغات گردشگری برای مقابله با ویروس کرونا به مدت یک هفته در این شهرستان تعطیل شد.

کمال اکبریان روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: چنانچه در گزارش بازرسان موردی در این خصوص گزارش شود برابر ضوابط با آن برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی استان و شهرستان سامان در خصوص شیوع ویروس کرونا و افزایش آن در هفته‌های اخیر، محدودیت‌هایی به مدت یک هفته در شهرستان اعمال می‌شود و تداوم آن بستگی به گزارش دانشگاه علوم پزشکی دارد.

فرماندار سامان از اعمال محدودیت در آرامستان‌های این شهرستان نیز خبر داد و گفت: مردم در شهرها و روستاها اجازه ورود به آرامستان‌ها ندارند و شهرداران و دهیاران باید در این خصوص نظارت داشته باشند.

اکبریان خاطرنشان کرد: بازارچه های موقتی نیز در مناطق شهری و روستایی شهرستان است و از مردم تقاضا می‌شود در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیش از پیش اهتمام  ورزند.

وی همچنین از تشدید نظارت‌ها بر تشدید رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نهادهای اداری و بانک‌های این شهرستان خبر داد و گفت: چنانچه با تخلفاتی در این خصوص روبرو شویم برابر ضوابط با متخلفان برخورد می‎شود.

به گزارش ایرنا، شهرستان سامان از قطب‌های مهم گردشگری طبیعی استان و کشور است که در روزهای پایانی هفته با جمعیت قابل توجهی از مسافران مواجه می‌شود.

این شهرستان بنا بر گزارش دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری جزو شهرستان‌های با بیشترین درصد شیوع ویروس کرونا در استان معرفی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =