رسانه ملی از تضعیف نقش نظارتی نمایندگان دست بردارد

تهران- ایرنا- عضو هیات رئیسه مجلس در نطق میان دستور گفت: رسانه ملی باید از تضعیف نقش نظارتی آحاد نمایندگان دست بردارد و سانسور نمایندگان را متوقف کند.

«حسینعلی حاجی دلیگانی»  در نشست علنی صبح امروز  چهارشنبه در نطق میان دستور خود گفت: ملت بزرگ و قدرتمند ایران اسلامی در دفاع مقدس به درستی دریافتند که رمز پیروزی در مقابل جنگ هشت ساله دشمنان خارجی همانا مقاومت فعال است و امروز هم می‌دانند، رمز پیروزی و سربلندی در مقابل زیاده خواهی‌های آمریکا و کشورهای اروپاییِ جاده صاف کن آمریکا همان مقاومت فعال است.

نماینده شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: آنچه امروز به عنوان مهم‌ترین مشکلات مردم شناخته می‌شود نتیجه قانون‌گریزی مدیران اجرایی و نظارتی است، اگر قانون مبارزه با قاچاق کالا درست اجرا شده بود، جوان ایرانی امروز بیکار نبود، اگر کد رهگیری و شناسه یکتا ارائه شده بود، امروز از گران فروشی، احتکار و فرار مالیاتی خبری نبود.

عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: اگر قوانین مصوب درباره صدور مجوزهای کسب و کار رعایت شده بود، نرخ بیکاری دو رقمی نبود و اگر اجرای قوانین دولت الکترونیک ۱۰ سال به تاخیر نمی‌افتاد با انبوهی از نارضایتی و ناکارآمدی بروکراسی اداری مواجه نبودیم. اگر به سیاست‌های کلی مدیریت منابع درمان از طریق بیمه‌ها عمل می‌شد نیز امروز هیچ ایرانی نگران هزینه درمان نبود.

حاجی‌ دلیگانی یادآور شد: مشکل ما قانون‌گذاری نیست، مشکل ما عدم اجرا و عدم نظارت بر اجرای قوانین است. متاسفانه قانون‌گریزی و قانون‌شکنی به رویه دستگاه اجرایی و غفلت و اهمال به عادت دستگاه نظارتی از جمله مجلس تبدیل شده است.

وی افزود: تقویت نظارت، استفاده درست، بهنگام، هوشمندانه و با قدرت از ابزارهای نظارتی راهکار این وضعیت است. من و همکارانم در مجلس یازدهم مصمم هستیم تا با نظارت اثرگذار و موثر، تمام وزارتخانه‌ها و دیگر دستگاه‌ها را به خط کرده تا با انجام کار درست موجبات حل مشکلات از جمله مشکلات اقتصادی مردم را فراهم کنند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به مسئولان صدا و سیما، گفت: رسانه ملی باید از تضعیف نقش نظارتی آحاد نمایندگان دست بردارد و سانسور نمایندگان را متوقف کند. مجلس اگر رئیس و هیات رئیسه دارد، بالغ بر ۲۷۰ نماینده دیگر هم دارد. تلویزیون باید نظرات تمام نمایندگان را پوشش دهد.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی ضمن هشدار به سازمان بازرسی کل کشور، افزود: نظریه «دنبال مچ گیری نیستیم» فلسفه وجودی این سازمان را بر باد خواهد داد. سازمان بازرسی کل کشور باید مچ قانون شکنان و قانون گریزان را بگیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =