ادغام خدمات طب ایرانی در نظام شبکه بهداشت

تهران - ایرنا - طرح آزمایشی ادغام خدمات طب ایرانی در نظام شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان، فردا(پنجشنبه) با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از وزارت بهداشت، بر این اساس خدمات طب ایرانی به صورت آزمایشی در نظام شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان ادغام شده و اجرای موفقیت‌آمیز آن می‌تواند الگویی برای دیگر شبکه‌های بهداشتی و درمانی کشور باشد.

اجرای این طرح از حدود یک سال گذشته در دستور کار قرار گرفته و در حال حاضر کمیته‌های علمی، اجرایی، پایش و ارزشیابی طرح تشکیل شده‌اند و با افتتاح رسمی آن، دوره‌های آموزشی درباره محتوای طرح نیز برای مربیان بهورزی و کارشناسان بخش بهداشت برگزار می‌شود.

طب ایرانی به عنوان جزء جدا نشدنی دیرینه فرهنگی کشور، با آموزه‌های مبتنی بر اصلاح سبک زندگی خود می‌تواند اثرات چشمگیری در پیشگیری از بروز بیماری‌ها داشته باشد و نظام شبکه بهداشتی و درمانی به عنوان اساسی‌ترین ساختار در نظام سلامت کشور، نقش مهمی در پیشگیری از بروز بیماری‌‏ها و حفاظت از سلامت جامعه بر عهده دارد که با اجرای طرح ادغام خدمات طب ایرانی در این سیستم یک‌پارچه، زمینه‌ای مناسب برای بهره‌مندی مردم از خدمات این حوزه، به‌دور از افراط و تفریط، فراهم می‌شود.

طرح ادغام خدمات طب ایرانی در نظام شبکه بهداشتی و درمانی پیش از این به صورت آزمایشی در ۹ دانشگاه علوم پزشکی آغاز شده بود که با رفع برخی مشکلات در مرحله اجرای طرح، در نظام شبکه بهداشت و درمان اردکان اجرا می‌شود و اجرای موفقیت‌آمیز آن می‌تواند الگویی برای دیگر شبکه‌های بهداشتی و درمانی کشور باشد.

به گزارش ایرنا، افتتاح طرح آزمایشی ادغام خدمات طب ایرانی در نظام شبکه بهداشت و درمان در شهرستان اردکان در قالب پویش سراسری «ره سلامت» خواهد بود. این مراسم، ششمین آیین بهره برداری از پروژه‌های سلامت رد قالب پویش «ره سلامت» است. بر اساس این پویش، قرار است که از شهریور ۹۹ تا ۱۲ فروردین ۱۴۰۰، تعداد ۱۴۰۰ پروژه بهداشتی و درمانی در کشور افتتاح شود.

این طرح با حضور ویدیو کنفرانس سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =