نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس افتتاح شد

تهران- ایرنا- نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت همزمان با تهران در۸ استان کشور از سوی رییس مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این نمایشگاه ها امروز- چهارشنبه - با حضور محمدباقر قالیباف، سردار باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح و سایر مسوولان لشکری و کشوری در باغ موزه دفاع مقدس افتتاح شد.  

در آیین گشایش این نمایشگاه ۵۶ طرح کلان تحقیقاتی و مطالعاتی حوزه دفاع مقدس که بعد از ۱۳ سال کار به اتمام رسیده است، رونمایی شد. همچنین در این نمایشگاه که به «اقتدار۴۰» معروف است، بخش‌های مختلفی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه ستادی، معاونت ها و سازمان‌ها حضور دارند.

معاونت امور فرهنگی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، معاونت امور مطبوعاتی، دبیرخانه شورای فرهنگی و عمومی، امور زنان و  کتابخانه،   نهاد کتابخانه های عمومی کشور، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی،   بنیاد بازی‌های یارانه‌ای، خبرگزاری جمهوری اسلامی، سازمان اوقاف و خیریه، ‌ سازمان حج و زیارت، سازمان سینمایی، کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و خبرگزاری ایپنا از جمله سازمان‌ها و نهادهایی هستند که دراین نمایشگاه مشارکت و حضور دارند.

نشست‌های تخصصی، اجرای تئاتر خیابانی توسط مرکز هنرهای نمایشی، نشست های تخصصی با حضور استادان فرهنگی،   هنری و ادبی، نمایش کتاب‌های تخصصی در حوزه ایثار و شهادت از جمله برنامه‌هایی است که در این دوره از نمایشگاه در حوزه ایثارگران، ایثار و شهادت تولید می‌شود.

همچنین قرار است نشست‌های تخصصی با توجه به موضوع نشست با حضور متخصصان علمی،   دفاعی،   فرهنگی و هنری برگزار شود. موزه دفاع مقدس در شهرهای اردبیل، ایلام، البرز، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، خراسان رضوی، قم و مرکزی توسط رییس مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

این نمایشگاه از دوم تا  نهم مهرماه و از ساعت ۹ تا ۱۶ در باغ موزه دفاع مقدس پذیرای علاقه‌مندان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =