دوم مهر ۱۳۵۹/ پیام امام خمینی برای مردم عراق

تهران- ایرنا- امام خمینی(ره) رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در پیامی به ارتش و اقشار مختلف مردم عراق آنها را دعوت به مبارزه با رژیم بعث عراق کردند.

در پی حمله گسترده عراق از سه جبهه زمین، هوا و دریا به ایران، امام خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی در پیامی ضمن محکوم کردن این حمله نسبت به ادامه تجاوزات رژیم صدام به ایران هشدار داد. ایشان پیامی خطاب به ملت عراق منتشر کردند؛ پیامی که به منظور آگاه ساختن مردم عراق از هدف ایران و جدایی آنان از ارتش بعث عراق صادر شد.

متن پیام به این شرح است:

ملت شریف و مبارز و مسلمان عراق، ارتشیان رزمنده، افسران، درجه داران و سربازان مسلمان عراق، کارگران و کارمندان مسلمان عراق شما همه از نزدیک جنایت ها و خیانت های حزب کافر بعث را دیده و می بینید. شما تلخی حکومت کافر بعثی را چشیده اید. شما می دانید که صدام حسین و رفقای کافر و تابع میشل عفلق(پدر معنوی بعث عراق) ملحد و نوکر چشم بسته صهیونیسم و امپریالیسم به امر اربابان جهانخوار، خود به ایران و ملت ایران که با الله اکبر و پشتوانه اسلام عزیز کفار را از میهن خود راندند حمله کرده و بیرحمانه برادران ایمانی شما را به قتل می رسانند. شما می دانید که این جنگ میان ایران و بعثی های عراق جنگ میان اسلام و کفر و قران کریم و الحاد است. از این جهت بر همه شما و ما و مسلمانان جهان اسلام لازم است از اسلام عزیز و قرآن کریم دفاع کنیم و این خیانتکاران را به جهنم بفرستیم.

اکنون تکلیف شرعی الهی انسانی شما است که در هر محلی هستید به ضدیت و کارشکنی برآیید. ارتش عراق به ارتش ایران ملحق شود. امروز نزدیک به ۱۰۰ تن از درجه داران و افسران و رزمندگان عراق به ایران آمده و در آغوش اسلام قرار گرفته اند و باید ارتش عراق بداند که ایران با آغوش باز برادران ایمانی ارتش عراق خود را پذیرای و پشتیبانی می کند. باید به حب تکلیف شرعی کارگران از هر طبقه که هستند و کارمندان در هر اداره که هستند با اعتصاب ها و مخالفت ها خدمت خود را به اسلام عزیز و قرآن کریم نشان دهند. ملت عراق از دادن مالیات، پول، آب و برق به دولت کافر خودداری کنند که کمک به دولت غیرقانونی کافر است. کمک به مخالفین اسلام است که در حال جنگ با اسلام است و با راهپیمایی های میلیونی عمل جنایتکاران عرقی را محکوم نمایند.

شما برادران عراقی باید بدانید که برادران ایرانی شما اکنون در حال آماده باش هستند و هر وقت لازم باشد با بسیج عمومی مخالفان با اسلام را سرکوب می کنند. شما برادران ارتشی و غیر ارتشی و همه قوای مسلح عراقی از عمل ملت ایران که با دست خالی قدرت شیطانی ابرقدرت ها را در هم شکست عبرت بگیرند و از شیطان های بزرگ و کوچک نهراسید و برای دفاع از اسلام و کشورهای اسلامی بپاخیزید. خداوند با شماست.«ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم » روح الله موسوی الخمینی

برگرفته از: آرشیو خبری خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)

سرخط اخبار پژوهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha