لیگی که انتخابی تیم ملی کُشتی شد

تهران - ایرنا - از شواهد و قراین مشخص است که اتحادیه جهانی کشتی عزم خود را جزم کرده تا پیکارهای سال ۲۰۲۰ بزرگسالان جهان را به میزبانی صربستان برگزار کند به همین دلیل آغاز لیگ ایران در فاصله حدود ۲ ماه تا پیکارهای جهانی می‌تواند آغاز و یا تولدی دوباره برای کشتی‌گیران کشورمان باشد.

اتحادیه جهانی کشتی آخرین مصوبات کمیته اجرایی این اتحادیه را هفته گذشته اعلام کرد که براساس آن برگزاری رقابت‌های جهانی جوانان و بزرگسالان جهان ۱۴ مهر ماه سال جاری طی جلسه کمیته اجرایی مجددا بررسی و در خصوص آن تصمیم‌گیری خواهد شد و ضمن آنکه این کمیته پیکارهای زیر ۲۳ سال و یا همان امیدهای جهان را به طور کلی لغو کرد.

«نناد لالوویچ» صربستانی با توجه به شرایط کرونایی که بر ورزش جهان و به خصوص کشتی حاکم است سعی دارد پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۰ را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشورش برگزار کند و اتفاقا وی که از علاقمندان به کشتی کشورمان است، تاکید زیادی به حضور تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی کشورمان در پیکارهای جهانی دارد.

از سوی دیگر کشتی دنیا ۷ ماه بدون مسابقه را سپری کرده و اگر واقع‌بینانه به موضوع نگاه کنیم، کشتی‌گیران کشورمان در این ۷ ماه شاید به صورت شخصی تمرینات بدنسازی و یا فنی را داشتند اما از تمریناتی موثری که بتواند آنان را مهیای حضور در مسابقاتی همچون جهانی کند دور بودند و فاصله ۲ ماه تا پیکارهای جهانی نیز زمان بسیار کمی برای آماده‌سازی آنان خواهد بود.

در این وانفسا قرار است لیگ کشتی ایران که به طور حتم این روزها کشتی ایران را یکبار دیگر از زمین بلند خواهد کرد، می‌تواند شور و هیجان این رشته المپیکی را دوباره به کشورمان بازگرداند و از سوی دیگر محک بسیار جدی برای کشتی‌گیرانی است که ۷ ماه برای حضور در تشک مسابقه لحظه شماری می‌کردند.

با این وجود لیگ کشتی امسال سوای سود اقتصادی که برای جماعت گوش‌شکسته دارد، یک مسابقه انتخابی و محک جدی برای کادر فنی در آستانه پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۰ است.

به طور حتم فدراسیون کشتی در فاصله بسیار کم با مسابقه‌های جهانی صربستان برنامه و مسابقه‌ای در قالب انتخابی تیم ملی نخواهد داشت و لیگ کشتی به عنوان یک مسابقه جدی بعد از حدود ۷ ماه دوری از مسابقات بری کشتی‌گیران خواهد بود و «محمد بنا» و «غلامرضا محمدی» در این فاصله و با ارزیابی همه مدعیان در لیگ باید ترکیب جهانی سال ۲۰۲۰ را انتخاب کنند.

مسابقه‌های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی سال ۲۰۲۰ جهان روزهای ۲۲ تا ۳۰ آذر ماه امسال در بلگراد پایتخت صربستان برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار ورزش