افزایش ۷۰ درصدی آمار ابتلا روزانه به کرونا در فلسطین اشغالی

تهران - ایرنا - افزایش ۷۰ درصدی افزایش روزانه آمار ابتلا به «ویروس کرونا» در رژیم مدعی مدرنیته در فلسطین اشغالی درحالی است که کابینه رژیم صهیونیستی با ضعف مدیریتی در کنترل بحران شیوع این ویروس، توجهی به این مساله ندارد.

به گزارش امروز (چهارشنبه) روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، وزارت بهداشت رژیم اشغالگر فلسطین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته را ۶ هزار و ۶۸۱ مورد و تعداد جان باختگان را ۲۴ نفر در سرزمینهای اشغالی اعلام کرد.

این میزان در مقایسه با بیشترین آمار ثبت شده مبتلایان به کرونا در طول یک روز، در دو هفته گذشته ۷۰ درصد در فلسطین اشغالی افزایش یافته است. وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی آمار مبتلایان به کرونا در فلسطین اشغالی در روز ۱۰ سپتامبر (۲۰ شهریور) را ۴ هزار و ۳۸ مورد و  ۲۲ مورد فوتی اعلام کرده بود. 

با وجود اعمال سه هفته قرنطینه و محدودیت‌های جدید برای تردد در فلسطین اشغالی که همزمان با شروع سال نو یهودیان آغاز شد، ضعف مدیریتی کابینه رژیم صهیونیستی همچنان در کنترل ویروس کرونا مشهود است. 

مقامات صهیونیستی اخیرا درگیر عادی‌سازی روابط با برخی کشورهای عربی شده‌اند، اما از دیدگاه ساکنین فلسطین اشغالی امضای توافق صلح با امارات و اعلامیه صلح با بحرین دستاورد بزرگی محسوب نمی‌شود، زیرا تاثیر بحران کرونا بر اقتصاد رژیم صهیونیستی اولویت ساکنان سرزمینهای اشغالی به حساب می‌آید.

«رونی گمزو» رئیس ستاد مبارزه با کرونا در فلسطین اشغالی دوشنبه گذشته گفت که شمار بیماران با وضعیت وخیم تا پایان هفته از ۸۰۰ مورد خواهد گذشت. به گزارش روزنامه هاآرتص، در چند روز گذشته مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹ » به علت وجود مشکلات در یافتن بیمارستانی که آنها را پذیرش کند، مجبور شدند چندین ساعت در آمبولانس انتظار بکشند.

در جلسه روز گذشته کابینه رژیم صهیونیستی نیز که در آن تصمیمی در مورد اعمال محدودیت‌های جدید اتخاذ نشد، «آریه درعی» وزیر داخلی رژیم صهیونیستی گفت که اگر برای نمازگزاران «کنیسه‌ها» محدودیت ایجاد شود و معترضان همچنان حضور گسترده در خیابان‌ها داشته باشند، وی استعفا خواهد کرد. 

بر اساس داده‌های تارنمای «ورلدومترز»، تا کنون ۱۹۳ هزار و ۳۷۴ مورد ابتلا به کووید-۱۹ در فلسطین اشغالی گزارش شده و مجموعا هزار و ۲۸۵ نفر جان باخته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =