دانشگاه صنعتی شیراز و ارتش تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

شیراز-ایرنا- تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه صنعتی شیراز و ارتش جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری با حضور رییس این دانشگاه و امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ستاد کل ارتش به امضا رسید.

براساس این تفاهم نامه که چهارشنبه در محل دانشگاه صنعتی شیراز امضا شد، همکاری دانشگاه صنعتی شیراز و ارتش جمهوری اسلامی در حوزه های پژوهشی، علمی، آموزشی و فناوری به مدت پنج سال ادامه خواهد داشت.
همکاری در زمینه برگزاری دوره آموزش عالی، تعریف رشته و گرایش های جدید مورد تقاضای ارتش، توسعه و گسترش پژوهش های بنیادی و کاربردی مورد نیاز کشور به خصوص در حوزه دفاعی، حمایت از پایان نامه ها در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، بسترسازی و تعامل و همکاری در حوزه های فناورانه، تبادل دانش های فنی و ایجاد زیرساخت در پژوهشکده سامانه دریایی و پژوهشکده الکترونیک فتح از جمله محورهای این تفاهم نامه مشترک است.
دانشگاه صنعتی شیراز به عنوان اولین دانشگاه صنعتی در منطقه جنوب کشور با رویکرد کلی تحصیلات تکمیلی و توجه ویژه به صنعت یکی از مراکزمهم آموزش علوم مهندسی درجنوب کشور محسوب می شود.
این دانشگاه با قدمت بیش از چهل سال بعنوان یکی از دانشکــده های مهم دانشگاه  شیراز با عنوان   دانشکده صنعت الکترونیک به تربیت نیروهای کارآمد ومورد نیاز جامعه صنعتی پرداخته است.
امکانات آموزشی و پژوهشی بسیار مناسب و استادان مجرب و کارآزموده علمی و صنعتی موجب شد که این دانشکده درسال ۱۳۸۲ به دانشگاه صنعتی شیراز تبدیل شود.
طرح فعلی این دانشگاه ، شامل هفت دانشکده مهندسی برق ، دانشکده مهندسی مکانیک وهوافضا ، دانشکده علوم ، دانشکده مهندسی مواد،  دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست ، دانشکده صنایع و دانشکده مهندسی شیمی نفت وگاز می باشد که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری فعال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =