الحشد الشعبی عراق از جنگ سایبری علیه داعش خبر داد

تهران - ایرنا- نیروهای الحشد الشعبی عراق روز چهارشنبه برای اولین بار از جنگ سایبری علیه گروه تروریستی داعش خبر داد.

به گزارش ایرنا، صادق الحسینی سخنگوی محور استان دیالی در الحشد الشعبی عراق در گفت وگو با سایت خبری المعلومه برای نخستین بار فاش کرد که نیروهای الحشد الشعبی برای از بین بردن تریبون های تبلیغاتی گروه تروریستی داعش از جنگ سایبری استفاده کرده اند.
وی افزود : نبرد ما با داعش به نبرد تسلیحاتی محدود نبوده بلکه با تفکر افراطی این گروه تروریستی در تریبون های رسانه ای و شبکه های اجتماعی نیز جنگیده ایم.
الحسینی تصریح کرد : ما با جنگ تبلیغاتی داعش در شبکه های اجتماعی مقابله کرده ایم که در تلاش برای دروغ پرددازی، افترا و فریب دادن افکار عمومی بوده است.
سخنگوی محور استان دیالی در الحشد الشعبی عراق تاکید کرد: الحشد الشعبی برای مقابله با شایعه پراکنی های داعش در همه شبکه های اجتماعی و پاسخ دادن به بیانیه های دروغین این گروه، جنگ سایبری را در دستور کار قرار داد.
برپایه این گزارش، ده ها صفحه گروه تروریستی داعش در شبکه های اجتماعی با همکاری امنیتی با گروهی از فعالان در ماه های اخیر بسته شده است زیرا خطری برای امنیت عراق به شمار می رفتند.

عراق پس از سه سال جنگ خونین، در پایان سال ۲۰۱۷ پیروزی بر سازمان تروریستی داعش را اعلام کرد.
با این حال هسته های مخفی و بقایای داعش همچنان قادر به حمله به نیروهای امنیتی و شهروندان در مناطق دور افتاده در شمال، شرق و غرب این کشور هستند.
استان های دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح الدین و الانبار از کانون‌های فعالیت و تحرک گروه تروریستی داعش در عراق به شمار می‌رود.
نیروهای «الحشد الشعبی» و ارتش عراق در چهار ماه گذشته که بی‌سابقه‌ترین حملات داعش پس از سال ۲۰۱۷ توصیف شده، بیش از یکصد عملیات نظامی علیه تروریست‌ها انجام داده‌اند.

امریکا و رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی از مهم ترین حامیان تروریست های داعش در منطقه هستند و با ارایه انواع تسلیحات نظامی و ارتباطی پیشرفته آنان را در رسیدن به اهداف مورد نظر خود یاری می دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha