۳۰۰ هنرمند شهید خراسان رضوی معرفی شدند

مشهد- ایرنا- فرمانده پایگاه بسیج شهید بابایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: ۳۰۰ هنرمند شهید استان که در هشت سال دفاع مقدس جان خود را برای دفاع از میهن و آرمانهای انقلاب فدا کردند در غرفه این اداره‌کل در نمایشگاه دفاع مقدس مشهد معرفی شدند.

یوسف امینی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: معرفی این شهدا در قالب عکس و نمایه‌ای از زندگینامه آنان در غرفه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی انجام گرفته است.

وی ادامه داد: ۱۰۰ نمونه از مکتوبات ناشران و نویسندگان خراسان رضوی درباره هشت سال دفاع مقدس نیز در غرفه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در نمایشگاه مشهد به نمایش درآمده است.

قائم مقام اداره‌کلفرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: معرفی تولیدات هنری جشنواره "رهاورد سرزمین نور" و معرفی آثار منتخب جشنواره سینمایی "کهربا" که در سالهای گذشته در استان با موضوع دفاع مقدس برگزار شده است بخشی از آثار به نمایش درآمده در غرفه این نهاد را شامل می‌شود.

وی افزود: به مناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاه مجازی "۴۰ عکس، ۴۰ خاطره" از عکسها و خاطرات شهدای خراسان رضوی در دفاع مقدس هم در سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به نمایش درآمده است.

امینی برگزاری "شبهای شعر دفاع مقدس"، نمایشگاه هنرهای نمایشی پایداری، شبهای خاطره و روایتگری دفاع مقدس، مسابقه کتابخوانی ویژه وصیتنامه سردار سلیمانی را از برنامه‌هایی برشمرد که به مناسبت هفته دفاع مقدس توسط ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستانها برگزار می‌شود.

نمایشگاه استانی "دستاوردهای دفاع مقدس و جبهه مقاومت" از ۳۱ شهریور تا هفتم مهرماه از ساعت ۱۷ تا ۲۲ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد دایر شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =