سرلشکر سلامی: نیروی دریایی امروز یک قدرت دریایی هواپایه است

تهران- ایرنا- فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه ما محکم و باثبات قدرت‌افزایی می‌کنیم، اظهار داشت: نیروی دریایی ما از سطح دریا فاصله گرفته و امروز یک قدرت دریایی هواپایه با ترکیبی از پهپادها، بالگردها و هواپیماهای آب‌نشین است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سرلشکر پاسدار حسین سلامی صبح چهارشنبه در مراسم الحاق پهپادها و بالگردها به نیروی دریایی سپاه در بندرعباس اظهار کرد: در هر محفلی که سخن از ایستادگی و ثبات قدم به میان می آید شایسته است از یک نام مبارک، از یک نام الهی، از یک حقیقت آسمانی که خداوند به عنوان یک مائده ابدی بر ملت ایران نازل کرد تا این ملت را از اسارت از بردگی و از ذلت تحت اراده استکبارگران نجات دهد، سخن بگوییم و آن نام مبارک امام راحل عظیم الشأن حضرت آیت الله العظمی امام روح الله الخمینی است.

وی افزود: امام راحل به ما یاد داد که از شوکت ظاهری امپراطوری های زمان هرگز نترسیم. او به ما آموخت راه سعادت، راه جهاد است. در عصر سلطه قدرت‌های شیطانی، سعادت مسلمانان از میدان جهاد و از نواختن ضربات شمشیر بر پیکر دشمنان می گذرد. به ما آموخت که در مقابل هیچ اراده‌ای جز اراده خداوند بزرگ تسلیم نشویم. بیرقی برافراشت، پرچمی به اهتزار درآورد که در آن نشانه‌های عظمت وشوکت و جلالت و شکوه و بزرگی و عزت و کرامت ملت ایران در آن نقش بسته بود.

سردار سلامی با بیان اینکه پس از رحلت امام این بیرق توسط مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)  برافراشته نگاه داشته شده است،گفت: آن راه نورانی با هدایت های معظم له در دوره فتنه‌های پیچیده دشمنان، به زیبایی و شایستگی و بدون آنکه آسیبی به ملت عزیز ایران وارد شود؛ طی شده است.

وی افزود: رهبرعزیز و عظیم‌الشأن ما، این راه نورانیِ قوی شدن و قدرتمند بودن و دست برتر داشتن در مقابل دشمنانِ به ظاهر بزرگ را ادامه داد. فرازهای سختی را پشت سر گذاشت. در میدان‌های وسیع و جدی مسلمانان را هدایت کرد. آنها را بر دشمنان غلبه داد؛ اجازه گسترش سلطه ستمکاران و جهانخواران را بر دنیای اسلام نداد و در عصر فشرده‌ترین تحریم‌های جهانی قدرت ساخت.

فرمانده کل سپاه در ادامه اظهار کرد: شهیدان ما، حجت‌های خداوند روی زمین، ستارگان درخشان ما روی زمین و ضامن عزت ما هستند و بی تردید هر آن چه که امروز جامعه ایران با آن شناخته می‌شود از عظمت، از غیرت، از ایستادگی و ثبات قدم و درخشش در میدان‌های نبرد بزرگ، شاهد مثال بزرگی  از تأثیر این شهیدان در برقراری امنیت، پیشرفت،  یافتن عظمت و نقش بستن جلال و شکوه است .

سردار سلامی با بیان اینکه چهل ویک سال است که با آمریکا در یک نبرد بزرگ، بدون توقف، مستمر و بلا انقطاع در همه ابعاد جنگ‌های امروزین و البته در یک گستره جهانی  بوده‌ایم،‌ گفت: در ابتدا تمرکز دشمن بر قلب این سرزمین بود؛ فکر می‌کردند با انتقال نقطه تمرکز تهاجمات می‌توانند این ملت را بشکنند. اما کاری که این ملت بزرگ با هدایت‌های رهبر بزرگش به انجام رساند این بود که دشمن بزرگ خود را از متمرکز شدن بر این سرزمین متلاشی کرد. اراده او را از هم گسست و او را وادار  به عقب نشینی کرد .

وی افزود:  انقلاب اسلامی ما آمریکا را از پناهگاه راهبردی خود خارج کرد. وادار کرد دشمن، مستقیم هزینه بپردازد ونتیجه آن جز  ناکامی، شکست، عقب نشینی، افسردگی برای دشمن نبود. امروز می بینید نه جنگ‌های مستقیم و نه نبردهای نیابتی، هیچکدام نتوانسته است دشمن را در معادلات میدانی موفق کند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه پیروزی از آن کسی است که معادله قدرت را دقیق می‌سازد،گفت:  امروز آمریکا در سازمان ملل و شورای امنیت و در سطح جهان در مقابل ما تنها شده است. این تنهایی، نشان از از دست رفتن نفوذ سیاسی ست. پس او اکنون منزوی است و ما منزوی نیستیم.

 این مقام عالی نظامی تصریح کرد: وقتی دشمن می‌گوید ایران در منطقه نفوذ کرده است، جمهوری اسلامی ایران باید از نفوذش دست بکشد، باید منطقه را رها کند، این نشان از نفوذ سیاسی انقلاب اسلامی است به این دلیل که با فطرت حق طلبی و آزادی خواهی و عدالت جویی و اسلام طلبی و امنیت خواهی و عزت طلبیِ همه ملل مسلمان، منشور این انقلاب، همخوان و سازگار است. همه علاقمندند از چشمه های ذلال حکمت های الهی انقلاب ما که از کلام رهبرمان صادر می‌شود بهره بجویند، به چشمه سار ناب حیات طیبه برسند، این ثمرات انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه  دشمن به اعتراف خودش در رقابت برای نفوذ هم جنگ را باخته است، اظهار کرد: کسانی که با او هستند هم میدان را باخته‌اند. تحقیر شده‌اند. دشمن گاهی آنها را با گاوشیرده خطاب می‌کند، گاهی بر گردنشان طناب مجازی می‌اندازد و آنها را پشت میزهای سازشِ تحمیلی با صهیونیست‌ها می‌برد. این، داستانِ بخشی از جهان اسلام است که به دشمن اسلام پیوسته است و در آن سوی این جدال و در ماورای این حرکت، کشورها و ملت‌هایی هستند که ایستاده‌اند. آنها شریفند، کریمند، بزرگوارند، ذلیل نیستند. با سختی‌ها می‌جنگند اما تسلیم نمی‌شوند.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها دیگر نه حال و نه حس و نه اشتهایی و نه رغبتی و نه انگیزه‌ای و نه توانی برای یک جنگ دیگر دارند، گفت: در بعد اقتصادی هم کسی که به ظاهر و براساس شاخص‌های رسمی و کلاسیک قدرت اقتصادی، تولید کننده بیشترین ثروت جهانی است اما دارای بزرگترین بحران‌ها و چالش‌های اقتصادی است.

وی یادآورشد: او که خود را برترین قدرت اقتصادی جهان می‌داند به دلیل فقدان حکمت و بکارگیری قدرت اقتصادی و نظامی، بدون اقتدار سیاسی و نشاط سیاسی، باعث شده است که سرمایه‌های عظیم کشور آمریکا در بیابان‌های کشورهای دوردست به هدر برود و نتیجه آن این شود که امروز سی میلیون انسان گرسنه در آمریکا از سوء تغذیه رنج ببرند.

فرمانده کل سپاه  با بیان اینکه سهم آمریکا از جهان هر روز کوچک و کوچکتر می‌شود و این پوسیدگی از درون و فشار از بیرون، بازگشت ناپذیر است، اظهار کرد: در گذشته، اگر آمریکا دچار چالشی می‌شد او را با یک جنگ حل می‌کرد. قدرت بازگشت و ترمیم زخم‌ها را داشت اما امروز دیگر آمریکا، قادر به ترمیم این مسائل نیست؛ اما هنوز، دست از استراتژی‌های تهاجمی، اشغالگرانه، توسعه طلبانه برنداشته است. هنوز به دنبال تحمیل اراده خود بر جهان است؛ هر چند این استراتژی امروز دشمن ساز است. تفاوت بین رهبرانی که با حکمت جهان را اداره می‌کنند با آن ها که فاقد حکمتند همین است.

وی افزود: رهبران ژرف اندیش الهی که با منطق و حکمت اداره می کنند، دوستان خود را تکثیر می‌کنند اما رهبرانی که فاقد عقل سیاسی‌اند و دچار انحطاط و زوال تدبیرند، برعکس، دشمن ساز هستند. 
سردار سلامی ادامه داد: نگاه کنید رئیس جمهور آمریکا، مستقیم می‌گوید می‌خواستم رئیس جمهور سوریه را ترور کنم، این یعنی پایان فصل سیاسی یک قدرت که بخواهد آشکارا، رئیس جمهور قانونی کشوری را ترور کندو این یعنی زوال عقل.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه  استقامت ملت ایران در مقیاسی جهانی می‌درخشد و ملت ایران افتخار همه بشریتند، گفت:  به عنوان یک سرباز کوچک در کرانه این خلیج بزرگ؛ خلیج فارس به ملت ایران اعلام می‌کنم ما پیروزیم.  ملت ما نه در مقابل دلار، نه طلا، نه یورو. در مقابل هیچ چیزی و نه جذبه سیاسی این قدرت ها هرگز زانو نمی زند. ملت، دشمن را شناخته است. می داند که آن ها روکشی از یک هیبت بزرگ بر اندام از درون پوسیده خود کشیده اند اما به معنای واقعی، در حال رشد پوکی استخوانشان هستند.

وی تصریح کرد: ما به دشمنانمان می گوییم شما تحریم می‌کنید هر چند امروز شرایط اقتصادی تحریم کننده که آمریکا باشد از ما که تحریم شونده هستیم بدتر است. حداقل بهتر نیست. دیگر آمریکا، نقطه انتخاب مردم عالم نیست، نقطه نفرت است. همه از آنجا فراری اند. شهروندان آمریکایی مرگ بر آمریکا می گویند. این اوج زوال و انحطاط و سقوط آزادی یک نظام سیاسی است که حتی ملت خود هم از او منفرند. در آمریکا آن چه که امروز می بیینید دود، آتش، فقر، تبعیض نژادی، افسردگی، دو قطبی شدن، از بین رفتن آزادی ست، دفن شدن دموکراسی ست، بر هم خوردن رفاه مردم آنجاست.

سردار سلامی در ادامه با بیان اینکه  ما ایستاده ایم، محکم، باثبات، قدرت می افزاییم و هرگز متوقف نمی شویم،گفت:ما همچنان در افق پیش می‌رویم. برد سلاح هایمان را می افزاییم. به عمق دریانوردیمان ژرفا می‌بخشیم. در سطح قائم به سوی آسمان پیش می رویم. امروز شما پدیده‌ای را می بینید که قبلاً نمی دیدید. نیروی دریایی ما از سطح دریا فاصله گرفته است. به تدریج، یک نیروی دریایی با یک قدرت هوایی می شود. یک قدرت هوایی دریاپایه. ترتیبی از شناورها و پهپادها و بالگردها و پرونده های رزمی آب نشین. این حکایت از ظهور یک قدرت جدید. تولد یک توانمندی جدید می دهد و این نیرو در حال بالغ شدن است.

فرمانده کل سپاه در پایان با تاکید بر اینکه   برای دفاع از منافع ملتمان هیچ چیزی را  جز شکست دادن دشمنانمان نمی شناسیم، گفت: به دشمنانمان می گوییم عبرت بگیرید. با ادبیات محتاطانه با ملت ایران سخن بگویید؛ اگر خطا کنید شما را در هم می‌شکنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =