سرعت شیوع بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی افزایش یافت

ارومیه- ایرنا- رییس کارگروه اطلاع‌رسانی قرارگاه مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: سرعت ابتلا به بیماری کرونا و جان باختن شهروندان بر اثر این بیماری همچنان در استان افزایش دارد و تعداد بستری ها به حدود ۷۵۰ نفر رسیده است.

علی‌احمد آقاپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل بستری‌های مربوط به بیماری‌های سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به ۷۳۷ نفر رسیده که از این تعداد ۴۱۷ نفر مشکوک و ۳۲۰ نفر مبتلا به کرونا هستند.

وی افزود: تعداد بستری‌شدگان در آی‌سی‌یو نیز ۱۴۸ نفر بوده که از این تعداد، ۳۹ نفر به دستگاه ونتیلاتور متصل است.

وی با اشاره به افزایش ۶ نفری تعداد فوت شدگان براثر بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در آذربایجان غربی اضافه کرد: تعداد کل فوت‌شدگان در استان به ۹۷۶ نفر رسیده که ۲ نفر از آنان مربوط به ارومیه و بقیه در شهرهای میاندوآب، خوی، سردشت و ماکو بوده است.

آذربایجان‌غربی طی حدود هفت ماه شیوع بیماری کرونا در کشور، سه خیز شیوع را پشت سرگذاشته و به نظر می‌رسد شاهد آغاز خیز چهارم این بیماری در استان باشیم که البته به احتمال  زیاد خطرناک‌تر از گذشته خواهد بود.

پیشتر نیز معاون امور درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی نیز از پر بودن تخت های این بیمارستان مرجع بیماران کرونایی در استان خبر داده بود.

تاکنون حدود ۳۲ میلیون نفر در دنیا و حدود ۴۳۰ هزار نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

از مجموع ۹۷۵ هزار نفر جان باخته بر اثر کرونا در کشورهای مختلف دنیا نیز ۲.۵ درصد مربوط به ایران است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =