۲ کنکوری خراسان شمالی تک رقمی شدند

بجنورد- ایرنا- معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: بر اساس نتایج اعلام شده از کنکور سراسری، ۲ نفر از داوطلبان این آزمون در استان رتبه تک رقمی به دست آوردند.

سیدمحمد سیدی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یک رتبه تک رقمی کنکور امسال در استان، مربوط به داوطلب رشته هنر از شهرستان شیروان و دیگری مربوط به رشته علوم تجربی از شهرستان بجنورد است. 

وی افزود: سارا شایان پور از شیروان، داوطلب رشته هنر، رتبه سه کنکور سراسری در منطقه سه را از آن خود کرده و محسن وحیدی از بجنورد، رتبه ۹ ایثارگران در آزمون سراسری رشته علوم تجربی در منطقه ۲ را به دست آورده است. 

وی خاطرنشان کرد: بر اساس نتایجی که تاکنون به دست رسیده، در کنکور سراسری امسال، ۲۰ نفر از داوطلبان این استان موفق به کسب رتبه زیر ۱۰۰ شده اند. 

سیدی اظهار داشت: داوطلبان کنکور در استان، ۲۰۱ رتبه زیر هزار به دست آورده اند که بیشترین آن مربوط به رشته علوم انسانی است.

وی تصریح کرد: از میان کنکوری های استان، ۴۹ نفر در رشته علوم تجربی، ۷۳ نفر در رشته علوم انسانی، ۳۱ نفر در رشته ریاضی، ۲۷ نفر در رشته زبان و ۲۱ نفر در رشته هنر رتبه زیر هزار به دست آورده اند. 

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان شمالی افزود: امسال ۱۷ هزار و ۱۰۰ نفر داوطلب استان در کنکور سراسری با هم رقابت کردند.

بر اساس این گزارش این آزمون در مرکز استان، به وسیله دانشگاه ها برگزار شد و برگزاری این آزمون در سایر شهرستان ها، زیر نظر آموزش و پرورش انجام شد. 

پارسال ۳۴ رتبه زیر ۱۰۰ و ۱۹۴ رتبه زیر هزار توسط کنکوری های استان کسب شد.

همچنین در آزمون سال گذشته، ۲ نفر از کنکوری‌های استان در رشته‌های علوم انسانی، زبان و علوم ریاضی، سه رتبه تک رقمی به دست آوردند که همگی از شیروان بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =