اعتبارات مقابله با آتش سوزی اراضی ملی در قزوین نیازمند تقویت است

قزوین - ایرنا - با توجه به رشد بیش از ۲ برابر آتش سوزی ها در اراضی ملی استان قزوین، اعتبارات مقابله با این حوادث نیازمند تقویت است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۹۰۰ هکتار از اراضی ملی استان دچار آتش سوزی شدند و این در حالی است که در مجموع سال گذشته این رقم حدود ۸۵۰ هکتار بود. 

علی اکبر اسدالهی افزود: در حال حاضر اعتبارات، امکانات و تجهیزات مقابله با حوادثی همچون آتش سوزی در اراضی ملی استان قزوین با توجه به افزایش قابل توجه تعداد این حوادث آنچنان که باید جوابگو نیست.

وی اظهار داشت: البته در کنار نیاز به رشد اعتبارات و تجهیزات و تقویت نیروهای یگان حفاظت، به فرهنگ سازی و آموزش از طریق صداوسیما و رسانه ها و همچنین ارایه آموزش به دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها و همچنین جوامع محلی مانند دامداران و کشاورزان نیازمند هستیم.

این مسوول گفت: بسیاری از حوادث آتش سوزی در اراضی ملی بر اثر غفلت و کم توجهی کشاورزان و دامداران به دلیل روشن کردن آتش برای طبخ غذا و یا درست کردن چای و آتش زدن زمین ها برای از بین بردن علف های هرز به وقوع می پیوندد.

استان قزوین دارای ۸۵۳ هزار و ۴۸۵ هکتار مرتع، ۲۹ هزار و ۱۵۰ هکتار بیابان و ۲۸ هزار و ۱۵۷هکتار جنگل است که مجموع آنها اراضی ملی و منابع طبیعی استان را تشکیل می‌دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =