۱ مهر ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۶
کد خبرنگار: 2969
کد خبر: 84050752
۰ نفر

برچسب‌ها

پوتین: روسیه خواستار حل و فصل سیاسی بحران های جهان است

مسکو - ایرنا - رئیس جمهوری روسیه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد که به صورت وبینار برگزار شد، اظهار داشت: روسیه خواستار حل و فصل سیاسی و دیپلماتیک مسائل و بحران های منطقه ای و جهانی در فضایی مسالمت آمیز است.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا از مسکو، ولادیمیر پوتین با بیان این مطلب افزود: پیشنهاد روسیه درباره ایجاد «کریدورهای سبز» برای تجارت عاری از جنگ تجاری و تحریم، به ویژه هم اکنون بسیار ضروری است.

وی در ادامه اظهار داشت: دهه های گذشته حاکی از آن است که سازمان ملل رسالت اصلی خود را به شایستگی انجام داده است و به عقیده ما منشور سازمان ملل متحد همچنان منبع اصلی قوانین بین المللی است.

پوتین در ادامه با اشاره به کشف واکسن کرونا در روسیه اعلام کرد: مسکو آماده هر گونه مشارکت در زمینه مبارزه با کرونا است، پیشنهاد می کنیم یک کنفرانس آنلاین در رابطه با واکسن کرونا هم برگزار شود ضمن اینکه واکسن کرونا در آینده نزدیک در دسترس همه جهان قرار می گیرد.

وی گفت: ظرفیت های سازمان بهداشت جهانی باید به خوبی تقویت شود، روسیه در این روند مشتاقانه مشارکت خواهد داشت.

رییس جمهوری روسیه اظهار داشت: منشور سازمان ملل متحد همچنان منبع اصلی قوانین و حقوق بین المللی است و دهه های گذشته بیانگر آن است که سازمان ملل رسالت اصلی خود یعنی محافظت از جهان را به شایستگی انجام داده است.

وی ادامه داد: تحقق پیشنهاد روسیه درباره ایجاد "کریدورهای سبز" برای تجارت عاری از جنگ تجاری و تحریم، به ویژه در شرایط کنونی بسیار مبرم و ضروری است.

پوتین گفت: ظرفیت‌های سازمان بهداشت جهانی باید به خوبی تقویت شود، روسیه در این روند مشتاقانه مشارکت خواهد داشت.

وی اظهار داشت: روسیه خواستار حل و فصل سیاسی-دیپلماتیک و مسالمت آمیز مسائل و بحران های منطقه ای است.

رییس جمهوری روسیه اظهار داشت: روسیه خواستار متحد ساختن تلاش ها در زمینه کنترل تسلیحات است و جامعه جهانی باید به صورت مشترک و با تکیه بر اصول سازمان ملل متحد عمل کند.

پوتین خاطر نشان کرد: درباره مسئله تمدید پیمان استارت نو باید هر چه سریعتری تصمیم گیری شودچرا که روسیه خواستار دستیابی به توافقی برای ممنوعیت نظامی سازی فضا است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =