۶ نشان المپیاد ریاضی آسیا از آن دانش آموزان هرمزگان شد

بندرعباس- ایرنا- معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان گفت: دانش آموزان این استان یک نشان طلا، سه نقره و ۲ برنز المپیاد ریاضی آسیایی SASMO ۲۰۲۰ را از آن خود کردند.

محمد قویدل سه‌شنبه شب با اعلام این خبر  به رسانه‌ها افزود: امیر محمد قنبری دانش آموز پایه پنجم از ناحیه یک بندرعباس نشان طلا را به دست آورد.
وی بیان داشت: علی صالح اسماعیل زاده پایه پنجم، اردشیر زعفرانچی پایه ششم و آتریسا سادات موسویان پایه هفتم همگی از ناحیه یک بندرعباس نقره کسب کردند.
معاون آموزش متوسطه هرمزگان اظهارداشت: نشان برنز این مسابقه نیز به سید مبین قارون پایه هفتم از ناحیه ۲ بندرعباس و آنیسا کاویان پایه هشتم از ناحیه یک بندرعباس رسید.
قویدل ادامه داد: تمامی دانش آموزانی که موفق به کسب  نشان از طلا و نقره شده‌اند، جواز حضور در المپیاد نوجوانان آسیا (IJMO۲۰۲۰)  را نیز دریافت می‌کنند.که بخاطر شرایط موجود شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین در ۱۵ آذرماه ۹۹برگزار خواهدشد.
وی ادامه داد: این دانش آموزان از اعضای پژوهش سراهای دانش آموزی هرمزگان بوده که با هدایت و راهبری دبیران راهنما در این مراکز و با همکاری آموزشگاه تخصصی ریاضی پژوهان موفق به کسب این افتخارات شده اند.
 کشور سنگاپور میزبان این مسابقه به همه مدال آوران اجازه حضور در مسابقات SIMOC(singapoor  math Olympiad challenge) را خواهد داد.
مسابقه المپیاد ریاضی آسیا امسال از تاریخ  هشتم تا دهم مردادماه با توجه به پایه‌های مختلف تحصیلی از دوم ابتدایی تا پایه یازدهم، بین ۳۲ هزار دانش آموز از ۲۰ کشور آسیایی بصورت غیر حضوری برگزار گردید. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =