زنگ مهر و مقاومت در مدارس کهگیلویه و بویراحمد نواخته شد 

یاسوج- ایرنا- زنگ مهر و مفاومت امروز سه شنبه و در دومین روز هفته دفاع مقدس همزمان با سراسر کشور در بیش از سه هزار مدرسه کهگیلویه و بویراحمد نواخته شد. 

به گزارش ایرنا، این آیین با رعایت کامل نکات بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی برگزار و جمعی از مدیران مدارس، معلمان، دانش آموزان و مسؤولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در آن حضور داشتند. 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در آیین نمادین نواخته شدن این زنگ که در مدرسه متوسطه اول پسرانه بلهزار واقع در حومه شهر یاسوج برگزار شد، گفت: ملت ایران در دوران دفاع مقدس با رژیم بعث عراق که مورد حمایت ۲ ابرقدرت شرق و غرب بود، می جنگید.  

هادی زارع پور اظهار داشت: سه ویژگی مهم جنگ هشت ساله عراق علیه ایران شامل دفاعی بودن، برخورداری رزمندگان کشور از ایمان، خلوص و معنویت و استقامت و پایداری مردم در برابر سختی ها و مشکلات است. 

وی افزود: باید سیره و راه شهدا را ادامه داد تا به جایگاهی که آنان راهنمایی کرده اند رسید. 

فرمانده ناحیه مقاومت شهرستان بویراحمد نیز گفت: کشورهای مختلف دنیا در دوران دفاع مقدس با هماهنگی یکدیگر قصد براندازی انقلاب تازه شکل گرفته ایران را داشتند. 

سرهنگ روح الله شاهینی اظهار داشت: این نقشه و توطئه شوم دشمنان به لطف الهی محقق نشد و یک وجب از خاک کشور نیز در دوران دفاع مقدس به تصرف بیگانگان درنیامد. 

در این ِِآیین میثاق نامه دانش آموزی به مناسبت چهلمین سال آغاز دفاع مقدس از سوی یکی از دانش آموزان قرائت شد. 

کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و ۸۸۰ شهید، ۳۱۶ آزاده و افزون بر ۹ هزار جانباز تقدیم نظام و انقلاب کرده  است. 

۳۱ شهریورماه تا ۶ مهرماه هر سال به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها