بولسونارو: کرونا و بیکاری بلای جان برزیل شده است

تهران - ایرنا - رئیس جمهوری برزیل روز سه شنبه در سخنرانی مجازی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت که شیوع ویروس کرونا و بیکاری، دو بحران بزرگ این کشور در شرایط کنونی است.

به گزارش ایرنا، ژائیر بولسونارو که او و دولتش بخاطر عدم توجه کافی به شیوع کرونا و عدم تلاش جدی برای مهار این بحران همه گیر در کشورش از سوی مردم و سیاستمداران برزیل مورد انتقاد قرار دارد گفت: برای مبارزه باکرونا، ما نهایت تلاش خود را انجام می دهیم می توانیم با شیوع این بیماری مقابل کنیم اما بیمارستان های آمادگی کافی را برای مواجهه با این پاندمی را نداشتند.

بولسونارو گفت:  64میلیون نفر دربرزیل زیر خط فقر زندگی می کنند که رقم بسیار قابل توجهی است.

وی در عین حل گفت: با وجود بحران کرونا و رکود جهانی هنوز هم سرمایه گذاری خارجی در برزیل ادامه دارد. برزیل با پیروی از سیاست های سازمان تجارت جهانی، سنت حمایت گرایی از صنایع داخلی را کنار می گذارد. 

بولسونارو با بیان اینکه: صنعت کشاورزی بزریل در حال شکوفایی است، گفت: اما کشور ما قربانی اطلاعات غلطی است که درباره بحران جنگل های امازون داده می شود درحالی که برزیل درحال تلاش برای حفظ جنگل های آمازون است.ما جنگل های خود را حفظ می کنیم و تنها 27 درصد از اراضی خود را به صنعت کشاورزی اختصاص داده ایم.

رئیس جمهوری برزیل گفت: ما به شدت به دنبال مهار اتش سوزی های آمازون هستم و کوچکترین خرابکاری برای تخریب امازون را هرگز بر نمی تابیم. آتش سوزی های در جنگل های بزرگ اجتناب ناپذیر است و امروز شاهدی که جنگلهای کالیفرنیا هم با این بحران مواجه است.

بولسونارو گفت که قدرت بخش کشاورزی برزیل به حدی است که جهان به صنایع غذایی و محصولات کشاروزی برزیل وابسته است.

وی همچنین از ونزوئلا به علت فروش بی حساب و کتاب نفت که بر گردشگری و دریانوردی در منطقه تاثیر دارد، انتقاد کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha