وحدت و پیشرفت‌های علمی مهم‌ترین دستاورد دفاع مقدس است

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان گفت: ترویج فرهنگ ایثار، روحیه اقتدار و ظلم ستیزی، امنیت، توانمندی نظامی، حفظ تمامیت عرضی، وحدت و پیشرفت‌های علمی از مهم‌ترین دستاوردهای دفاع مقدس بوده است.

موسی دادی زاده ظهر سه شنبه در آیین نواختن زنگ  مقاومت در مدرسه متوسطه دوم شاهد ناحیه ۲ بندرعباس افزود: معلمان به عنوان فرهنگ سازان این کشور باید در انتقال و گسترش فرهنگ دفاع مقدس به دانش آموزان به عنوان نسل آینده کوشا باشند. 
وی بیان داشت: ایثارگری معلمان در زمان شیوع بیماری کرونا و مشغولیت آن‌ها در آموزش نسل آینده کشور، ناشی از همین فرهنگ ایثار و گذشت می‌باشد.
مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان اظهارداشت: دانش آموزانی که جنگ را درک نکردند باید بدانند که پدران و پدربزرگ های آن‌ها برای حفظ و صیانت از این انقلاب و دین اسلام زحمات و جانفشانی هایی را متحمل شدند.
دادی زاده ابرازداشت: یکی دیگر از ابعاد پیشرفت کشور که متاثر از فرهنگ دفاع مقدس بود، افزایش بار علمی و پژوهشی کشور بوده، به طوری که کشور ایران در حال حاضر به یکی از قدرت‌های علمی دنیا تبدیل شده است.
وی ادامه داد: دانش آموزان آینده ساز فردای یک کشور هستند که باید بیش از پیش با ارزش‌ها و آرمان‌های
کشور و دفاع مقدس آشنا شوند تا در راستای حفظ و صیانت از دستاوردهای انقلاب موفق عمل کنند.
این مسوول فرهنگی اضافه کرد: دستاوردهای مهمی در جامعه به واسطه دفاع مقدس حاصل شده که می‌توان به ترویج فرهنگ ایثار و گذشت و نشر روحیه از خودگذشتگی در سطح جامعه اشاره کرد.  
وی  تصریح کرد: اگر جمهوری اسلامی ایران هم اکنون با اقتدار در دنیا حرکت می‌کند، پهبادهای متجاوز به خاک کشور را انهدام یا به زیر می‌آورد و در خاورمیانه با ابرقدرت های دنیا در راستای حفظ منافع خود برخورد کند، حاصل همان هشت سال دفاع مقدس بوده است.
وی ادامه داد: امنیت در سایه اقتدار و صلابت کشور به دست آورده آمده است که یکی از نتایج مهم دفاع مقدس بوده و بسیاری از کشور های ابر قدرت نیز از این درجه امنیت کشور ما محروم هستند.
در سال تحصیلی جدید بیش از ۳۸۰ هزار دانش آموز در هرمزگان مشغول به تحصیل شدند.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha