دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در آذربایجان غربی آغاز به کار کرد

ارومیه- ایرنا- رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان‌غربی با اشاره به آغاز به کار دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان گفت: این طرح ملی با ثبت‌نام از متقاضیان راه‌اندازی کسب و کارهای خانگی توسط جهاد دانشگاهی با ظرفیت ۵۰۰ نفر در حال اجرا است.

امین رستم‌زاده روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این طرح با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق کارآفرینی امید اجرا می‌شود، اظهار کرد: علاقه‌مندان به راه‌اندازی کسب و کارهای خانگی می‌توانند با مراجعه به سایت inhb.ir نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم‌ها و اطلاعات مربوط اقدام کنند.

وی گفت: شرایط متقاضیان ثبت‌نام در طرح حداقل ۱۸ سال سن، بومی استان محل ثبت‌نام، عدم اشتغال تمام‌وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی است.

رییس جهاد دانشگاهی ادامه داد: متقاضیان پس از ثبت‌نام غربال‌گری و راستی آزمایی می‌شوند و سپس به متقاضیان آموزش‌ها و مشاوره‌های عمومی و تخصصی و اتصال به بازار ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پشتیبانان و کارآفرینان حوزه مشاغل خانگی نیز می‌توانند در این طرح ثبت نام کنند، بیان کرد: از تمامی پشتیبانان، پیشرانان و تسهیلگران جهت استفاده از برنامه‌ها و تسهیلات این طرح ارزشمند در سطح استان جهت ثبت نام در این طرح دعوت به‌عمل می‌آید.

وی افزود: متقاضیانی که بعنوان پشتیبان هستند می‌توانند به آدرس دبیرخانه طرح به نشانی ارومیه،  کیلومتر پنج جاده سلماس، فرعی کولق، مجتمع پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی جهت آشنایی با طرح و تسهیلات مدنظر مراجعه کنند.

رستم زاده به فرهنگ غلط دریافت وام در طرح های اشتغال زایی اشاره کرد و گفت: در این طرح حسب تجارب گذشته سعی شده اطلاع رسانی به گونه‌ای باشد که  افراد علاقه‌مند و جویای کار در این حوزه ثبت نام کنند تا شاهد اشتغال زایی واقعی و پایدار باشیم.

وی در رابطه با نقش مشاغل خانگی در اقتصاد کشور اظهار کرد: با توجه به نقش و اهمیت کسب و کارهای خانگی در رشد تولید و کمک به چرخه اقتصادی کشور، مشاغل خانگی باید جایگاه واقعی خود را در اقتصاد خانوارها پیدا کرده و نهادهای متولی نیز به توسعه آن کمک کنند.

قانون مشاغل خانگی که از سال ۸۹ ابلاغ شد ظرفیت بسیار زیادی در کشور در حوزه‌های مختلف ایجاد کرد که دولت تدبیر و امید از این  ظرفیت غافل نشده و پرداخت کارشناسانه‌ای به آن داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha