شمار بستری شدگان کرونایی در قم به ۷۱۵ تَن افزایش یافت

قم - ایرنا - رئیس علوم پزشکی قم گفت: در حال حاضر ۷۱۵ تَن مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم بستری هستند که وضعیت ۱۱۷ تَن از آنها وخیم می‌باشد.

به گزارش عصر سه‌شنبه روابط دانشگاه علوم پزشکی قم، محمد رضا قدیر در تبیین آخرین وضعیت مبتلایان به کووید ۱۹ در قم اظهار داشت: در شبانه روز منتهی به اول مهرماه ماه ۱۸۴ تَن توسط اورژانس مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

وی با اشاره به ۱۲۰ تَن بستری جدید در بخش ها و تحت نظر اورژانس بیمارستان طی یک روز گذشته گفت: ۶۸ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند نیز ترخیص شدند.

 وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته هشت تَن مشکوک به کرونا جان خود را در قم از دست دادند. 

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد،  ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.        

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =