بستر اینترنت برای استفاده از شبکه شاد در کردستان فراهم است

سنندج - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان با بیان اینکه پهنای باند مصرفی اینترنت در استان ۱۵۳ گیگابایت است، گفت: مشکلی از لحاظ فراهم بودن بستر اینترنت برای استفاده از شبکه شاد در استان وجود ندارد.

فردین سعیدی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تمام اپراتورها پهنای باند خود را در سال قبل توسعه دادند و اکنون در زمینه ظرفیت پهنای باند وضعیت ارتباطی استان بسیار مناسب است.

وی با بیان اینکه امکان افزایش ظرفیت پهنای باند استان به ۱۸۷ گیگابایت وجود دارد، افزود: اگر اختلالی در شبکه شاد به وجود می‌آید مربوط به خود شبکه است و ربطی به بستر ارتباطی ندارد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان یادآور شد: در پنج مسیر مختلف پهنای باند اینترنت استان تامین می‌شود و در صورت مشکل در یکی از مسیرها، از چهار نقطه دیگر، بستر فراهم خواهد شد و خللی در شبکه به وجود نمی‌آید.

سعیدی به در دست اجرا بودن ۷۶۶ کیلومتر شبکه فیبرنوری بین شهری در کردستان اشاره کرد و اظهار داشت: در صورت اجرای این طرح، تا ۲۰ سال آینده از لحاظ ارتباطی مشکل نخواهیم داشت.

در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۲۶۸ هزار مشترک در کردستان از اینترنت پرسرعت و ۴۶۱ روستای کردستان از پهن باند اینترنت بهره‌مند و به شبکه ملی اطلاعات کشور متصل شده‌اند، ضمن اینکه تمام شهرهای استان زیر پوشش نسل سه و چهار تلفن همراه هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها