هفت قبضه سلاح شکاری در زنجان از شکارچیان متخلف کشف شد

زنجان - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان گفت: هفت قبضه سلاح شکاری از ۹ شکارچی متخلف که اقدام به شکار کرده بودند کشف و ضبط شد.

اسماعیل قلی زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: سه نفر از این شکارچیان غیرمجاز و بومی بودند، حین شکار در اراضی روستای میرجان از توابع شهرستان ماهنشان در دام محیط بانان افتادند که از این متخلفین لاشه یک سر خرگوش به همراه ۲ قبضه سلاح شکاری قاچاق ته پر تکلول و ۶ تیر فشنگ ساچمه، یک دستگاه پروژکتور، به دست آمد.

وی اظهار داشت: در روستای بوجی شهرستان سلطانیه نیز ۲ شکارچی غیربومی که به قصد شکار کبک وارد منطقه کوهستانی شده بودند از سوی محیط بانان دستگیر شدند که از این شکارچیان متخلف نیز ۲ سلاح (یکی مجاز و دیگری غیرمجاز) و چهار تیر فشنگ چارپاره کشف و ضبط شد.

قلی زاده افزود: در دشت سهرین نیز ۲ شکارچی متخلف که شبانه قصد شکار آهو را داشتند قبل از اقدام به شکار در دام محیط بانان افتادند و از یک قبضه سلاح غیرمجاز نیز این آنان کشف و ضبط شد و در منطقه شکار ممنوع فیله خاصه نیز ۲ شکارچی خاطی غیربومی که به قصد شکار کبک وارد منطقه شده بودند دستگیر و ۲ قبضه سلاح شکاری ته پر به همراه ۱۴ تیر فشنگ ساچمه از آنان به دست آمد.

وی تصریح کرد: این ۹ شکارچی متخلف پس از تشکیل و تکمیل پرونده به منظور اعمال قانون تحویل مراجع قضایی شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =