دفاع مقدس مجموعه‌ای از افتخارات ملت ایران در دفاع از اسلام و قرآن است

مراغه - ایرنا - فرمانده پادگان شهید برخورداری عجب‌شیر گفت: دفاع مقدس نمودار و مجموعه‌ای از برجسته‌ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای کشور اسلامی، اسلام و قرآن است.

به گزارش ایرنا، سرهنگ هرمز طبرخونی روز سه شنبه  با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی افزود: ملت ایران با برخورداری از روح ایمان، ایثار و شهادت طلبی و تبعیت از ولایت فقیه در برابر تعرض ناجوانمردانه دشمن ایستاد و فرهنگ مقاومت را در جامعه نهادینه کرد.

وی گفت: بدون شک آحاد رزمندگان غیور و جان بر کف ایران اسلامی با الهام از آموزه‌های مقدس نهضت عاشورا و پیام عزت و آزادگی اباعبدالله الحسین (ع)، مقاومت در برابر ظالمان و زیاده خواهان را رمز پیروزی و سربلندی می‌دانستند و با سرمشق قرار دادن شعار الهی «هیهات من الذله» جانانه مقاومت کردند و در این راه حماسه‌های بزرگ خلق کردند.

طبرخونی به حضور مقتدرانه نیروهای مسلح در میدان عزت و افتخار اشاره کرد و گفت: شکوفایی و وحدت نیروهای مسلح مایه عزت ایران اسلامی است و این همدلی و وحدت نیروهای مسلح و ملت موجب اقتدار نظام اسلامی شده است.

وی ادامه داد: توکل به خدا، رهبری امام خمینی راحل و رهبر معظم انقلاب و وحدت و همبستگی نیروهای مردمی و تبدیل وحدت کلامی به وحدت عملی از دیگر عوامل موفقیت و پیروزی انقلاب اسلامی است.

وی گفت: امروز که دشمن دوباره در تلاش است تا بتواند با ابزار تهدید، تحریف، تحریم، شبهه‌افکنی و اهانت به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام(ص) پیشرفت و حرکت مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران را سد کند، بازگشت به روحیه همبستگی، اتحاد و تلاش برای خوداتکایی و خودکفایی هرچه بیشتر کشور می‌تواند ما را از این دوران به سلامت عبور دهد.

به گزارش ایرنا، به مناسبت هفته دفاع مقدس مراسم تجلیل ایثارگران، افتتاح نمایشگاه لایه های پنهان جنگ، محفل انس با قرآن و مراسم ترفیع درجه کارکنان پادگان شهید برخورداری با حضور فرماندار و فرماندهان نظامی و انتظامی در پادگان ۰۳ شهید برخورداری شهرستان عجب شیر برگزارشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =