جهاد اسلامی و حماس تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران را محکوم کردند

تهران - ایرنا - جنبش های جهاد اسلامی و مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران را که توسط دونالد ترامپ اعلام شد، محکوم کردند.

به گزارش ایرنا، شبکه المسیره یمن امروز (سه شنبه) به نقل از "داوود شهاب" یکی از رهبران جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد: دولت آمریکا بی‌شرم است و به دنبال صلح و ثبات در جهان نیست، بلکه هدف این دولت تضعیف تلاش‌هایی است که در جهت کاهش تنش در جهان انجام می‌شود.   

وی افزود: تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران، اقدامی قلدرمابانه و مغایر با قوانین بین المللی است و مخالف آرزوها و خواسته‌های کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل می‌باشد.  

همچنین اسماعیل رضوان یکی از رهبران حماس،  تحریم‌های یکجانبه آمریکا و بدون پشتوانه جهانی علیه ایران را در چارچوب تجاوز جدید واشنگتن علیه تهران و محور مقاومت و خدمت به پروژه صهیونیستی-آمریکایی در منطقه برای اجرای "معامله قرن" دانست.  

وی با اشاره به اینکه این تحریم‌ها به خاطر حمایت جمهوری اسلامی ایران از نیروهای مقاومت انجام می‌شود، تاکید کرد که این تحریم‌ها برای متوقف کردن ایران در حمایت از آرمان فلسطین و مقاومت موفق نمی‌شود.  

این مقام حماس با تکرار مواضع حماس مبنی بر اینکه این جنبش در برابر این اقدام آمریکا در کنار ایران ایستاده است، به رژیم صهیونیستی و دولت آمریکا به خاطر ادامه محاصره و دشمنی با ایران هشدار داد.  

  «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا با وجود مخالفت‌های گسترده جهانی و در اقدامی غیرقانونی دوشنبه شب ادعا کرد که بر اساس فرمان اجرایی وی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران بازگشته و تحریم‌های جدیدی علیه ۲۷ فرد و نهاد مرتبط با ایران وضع کرده است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =