شمار مشترکان گاز زنجان به بیش از ۳۵۵ هزار مشترک رسید

زنجان - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: شمار مشترکان این شرکت در سطح استان در بخش‌های خانگی، صنعتی، تجاری و عمومی به ۳۵۵ هزار و ۲۰۶ مشترک رسید.

موسی احمدلو روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد مشترک بیان شده در سطح استان زنجان ۳۲۵ هزار و ۲۸۸ مشترک در بخش خانگی، ۲۷ هزار و ۶۲۴ مشترک در بخش تجاری و عمومی و ۲ هزار و ۲۹۴ مشترک در بخش عمده و صنعتی است.
به گفته وی، با توسعه شبکه‌های گاز در سطح استان و پیشرفت قابل ملاحظه گازرسانی، ضریب نفوذ گاز خانوار روستایی در این استان به ۸۷.۹ درصد و ضریب نفوذ گاز خانوار شهری به ۱۰۰ درصد بهره مندی رسید و هم اکنون همه شهرهای استان زیر پوشش این شرکت قرار دارند.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: تاکنون ۶ هزارو ۸۵۰ کیلومتر شبکه گازرسانی در سطح استان اجرا و از ابتدای امسال تا زمان حاضر نیز چهار هزار و ۸۵۴ مشترک جدید جذب این سیستم شده است.
احمدلو خاطرنشان کرد: در راستای فرآیند جذب مشترکان گاز طبیعی تلاش داریم تا همچنان روند جذب را در بخش های مختلف مصرف سرعت داده تا هموطنان فاقد گاز بتوانند از این مزیت بهره مند شوند.  
وی ادامه داد: این استان ۹۱۱ روستای دارای سکنه دارد که از این تعداد ۵۹۳ روستا از گاز بهره‌مند هستند و عملیات گاز رسانی در ۵۳ روستا نیز در دست اجرا قرار دارد.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: گازرسانی به روستاها و مناطق محروم، تنها یک پروژه عمرانی نیست و اجرای این طرح‌ها پیامدهای مثبت اقتصادی و اجتماعی بسیاری دارد.
موسی لو اضافه کرد: گاز طبیعی به ‌عنوان انرژی ارزان، زیرساخت عمده‌ای در راستای صنعتی شدن بیشتر و توسعه استان محسوب می شود و از سوی دیگر، افزایش شاخص رفاه و در نتیجه گازرسانی به مناطق محروم روستایی زمینه کاهش میزان مهاجرت از روستاها به شهرها و البته افزایش رضایتمندی مشترکان را فراهم می آورد. 
به گزارش ایرنا، از ابتدای سالجاری تا مرداد ماه امسال ۲ هزار و ۸۴۰ مورد انشعاب نصب شده و کل انشعاب‌های نصب‌ شده استان زنجان به ۱۹۲ هزار و ۴۶۶ انشعاب رسیده است.
هم اکنون سهم ۷۱ درصدی گاز طبیعی در سبد انرژی استان ویژگی و نقش ممتازی به شرکت گاز استان زنجان در گسترش شاخص رفاه و میزان توسعه یافتگی استان بخشیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =