زنگ ایثار و مقاومت در مدارس کشور نواخته شد

تهران- ایرنا- زنگ ایثار و مقاومت به مناسبت نکوداشت هفته دفاع مقدس امروز یکم مهر ماه به صورت نمادین در دبیرستان البرز و همزمان در مدارس سراسر کشور نواخته شد.

در این مراسم که روز سه شنبه با حضور علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش برگزار شد، میثاق نامه بسیج دانش آموزی هم توسط یک دانش آموز خوانده شد.

متن میثاق نامه دانش‌آموزی که در زنگ مقاومت در مدارس سراسر کشور قرائت شد، به شرح زیر است: 

«ای پروردگار مهربانم، اینک که نعمت بی بدیل، فرصت کسب علم و ایمان را نصیبمان فرموده‌ای به شکرانه این نعمت الهی بر محمد و آل محمد درود می‌فرستیم و با تو ای خدای قادر و بصیر عهد می‌بندیم تا آخرین منزل، آخرین نفس و آخرین قطره خون برای اعتلای کلمه الله می‌ایستیم و شهادت در این راه را قله افتخار می‌دانیم. درود بی پایان الهی بر موذن حرم عشاق؛ حاج قاسم سلیمانی...

پروردگارا! هر سال شروع سال تحصیلی در حال و هوای دفاع مقدس است، گویی بهار علم و دانش با بهار ایمان و رشادت در هم می‌آمیزد تا نهال پاک علم را با اندیشه ناب اسلامی آبیاری کند، اندیشه‌ای که از شیرین ترین میوه‌های آن مکتب بی بدیل شهادت است مکتبی که عروج سربلند فرماندهی قدس و فرماندهی سرزمین وجود ما، حاج قاسم سلیمانی، از میراث گرانبهای آن است.

آری فرمانده ما همان سردار شهیدی است که با قطره قطره خون پاک خود نهال در خود فرورفته جان ما را بیدار کرد و به یک باره معلم الفبای ایثار و ایمان و رشادت برای انسان‌های تشنه حقیقت شد. بی شک او یک معلم بزرگ است و ما نیز با غروری برخاسته از عمق جان و با افتخار فریاد می‌زنیم که ما شاگرد مکتب سلیمانی هستیم.

ما دانش‌آموزان به لطف خداوند متعال اعلام می‌کنیم ما حاج قاسم‌های دیگر خواهیم بود، ما شاگرد مکتب سلیمانی هستیم. در سرمان شور انقلابی است؛ ایران اسلامی را دوست داریم و با مدد الهی تلاش و مجاهدت علمی کشورمان را خودمان می‌سازیم.

بیاموز! استاد فرمانده ما
سفر را به این پای جامانده ما
چه زیباست با ظالمان، تیغ خشمت
چه زیباست در زاغه‌ها اشک چشمت
در آن سوی عالم، چه دیدی؟ چه دیدی؟
که قبل از شهادت، شهیدی، شهیدی.
خداوندا این عهدی بود که به فضل تو بر جان و زبانمان جاری شد و پایداری برآن جز با مدد تو ممکن نخواهد بود. پس به لطف خود مارا در این راه ثابت قدم بدار و در روز محشر نیز با شهدای عاشورا و دفاع مقدس محشورم فرما.»

مراسم نکوداشت هفته دفاع مقدس صبح امروز اول مهرماه در دبیرستان البرز و هم زمان در مدارس سراسر کشور برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =