امام جمعه ابرکوه: دفاع مقدس نماد اقتدار و عظمت ایران است

یزد - ایرنا - امام جمعه ابرکوه هشت سال دفاع مقدس را نماد وحدت مردم و مسوولان ذکر کرد و گفت: برپایه ولایت پذیری مردم زمینه پیشرفت ، اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی ایران در جهان فراهم شد.

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی روز سه شنبه در دومین روز هفته دفاع مقدس در حاشیه نواختن زنگ مقاومت در مدرسه شاهد دخترانه ابرکوه در گفت و گو با ایرنا، افزود: دفاع مقدس دوران طلایی بسیار خوبی برای پیشبرد اهداف و دستاوردهای انقلاب بود که با برگزاری مطلوب برنامه های جذاب ، باید امروز بیش از گذشته نسل جوان را با عظمت آن آشنا کنیم.

رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه با گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی(ره) ، شهدا و ایثارگران ، اظهار کرد: هفته دفاع مقدس فرصت بسیار خوبی است که تاریخ انقلاب ، خاطره شهیدان، جانبازان و آزادگان ، درس‌های شجاعت، استقامت و فداکاری رزمندگان اسلام بیشتر برای نسل جوان تبیین شود.

وی ادامه داد: ناکامی دشمن و استکبار جهانی تا به امروز مرهون خون پاک شهیدان است و امروز نسل جوان جامعه در عرصه‌های تحصیل و دانش، سنگربانان جبهه ایمان هستند.

حسینی با بیان اینکه حضور جوانان ، نوجوانان و سنگرداران علم و معرفت نقش تاثیرگذاری در شکست توطئه های دشمنان دارند ، تاکید کرد : مبارزه مردم با تهاجم فرهنگی و اقتصادی دشمن سبب شد تا دفاع آنها از ارزش‌های انقلاب دوچندان شود.

امام جمعه ابرکوه با تاکید براینکه رزمندگان و شهدا در دفاع مقدس حماسه های ماندگاری در تاریخ جهان اسلام آفریدند، خاطرنشان کرد: علم‌آموزی و کسب  آگاهی از دانش یکی از راه‌های توسعه است و دانش‌آموزان با تکیه بر خداوند در این زمینه تلاش کنند.

با مدیریت امام خمینی (ره) رزمندگان بر دشمن پیروز شدند

فرماندار ابرکوه نیز در حاشیه آیین یادشده گفت: رهبری و مدیریت امام خمینی (ره) و ایثار و اخلاص رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس بود که ایران بر دشمنان نظام و انقلاب پیروز شود.

محمد کاظمی نسب ، اظهارکرد: امروز اقتدار ایران مرهون فداکاری شهدا و ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس است که برای حفظ ارزش های انقلاب و تمامیت ارضی ایران تلاش کرده اند.

 جانشین شورای فرهنگ عمومی ابرکوه خاطرنشان کرد: هفته دفاع مقدس، فرصتی است تا تاریخ انقلاب و درس های شجاعت، استقامت و فداکاری شهیدان و ایثارگران را برای نسل جوان تبیین کنیم.

وی تاکید کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیار تأثیرگذار است که دستگاه تعلیم و تربیت در آن نقش اساسی دارد و آموزش و پرورش در رشد انسان بسیار تأثیرگذار است و هیچ محدودیت زمانی و مکانی برای یادگیری وجود ندارد.

در آیین یادشده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ، رییس آموزش وپرورش و جمعی از مسوولان محلی حضور داشتند.

جنگ هشت ساله دفاع مقدس ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ با حمله زمینی، هوایی و دریایی و آتشباری روستاها و شهرهای مرزی ایران از سوی رژیم بعثی عراق با حمایت استکبار جهانی به سرکردگی ایالات متحده آمریکا آغاز شد و دشمن زبون پس از هشت سال در برابر مقاومت و ایستادگی رزمندگان اسلام قرارداد آتش بس را پذیرفت و به مرزهای بین‌المللی شناخته شده ۲ کشور بازگشت.

در سال تحصیلی ۹۹- ۱۴۰۰ ، حدود ۱۰ هزار دانش آموز در یک هزار و ۴۰۰ کلاس درس در ۱۰۷ مدرسه ابتدایی شهری و روستایی و دوره اول و دوم متوسطه شهری و روستایی ابرکوه حضوری و از طریق فضای آموزشی در حال فراگیری تحصیل هستند.

شهرستان ابرکوه ۲۷۵ شهید ، ۳۳ آزاده و ۶۷۰ جانباز سرافراز تقدیم انقلاب کرد که از این تعداد ۵۰ شهید دانش آموز و ۱۷ شهید فرهنگی هستند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =