روایت فرمانده مرزبانی ناجا از ۸ سال دفاع مقدس

تهران - ایرنا - فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی گفت: دفاع مقدس یکی از درخشان‌ترین صحنه‌های نقش آفرینی ملت مسلمان ایران است و هنوز ناگفته‌های بسیاری دارد که لازم است بیان شود تا نسل‌های آینده با ایثار و فداکاری ملت ایران و رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس بیشتر آشنا شوند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار احمدعلی گودرزی با اشاره به ارزش‌های گرانبها و بی بدیل  دفاع مقدس، افزود:  حفظ ارزش های دوران دفاع مقدس ما را در حفظ و تداوم انقلاب یاری خواهد کرد و یقینا اینچنین است، در جنگ تحمیلی ناظر مجاهدت‌ها، تلاش و پیکار مخلصانه فرماندهان و رزمندگان بودیم، به عنوان کسی که پا به پای رزمندگان دفاع مقدس بودم، ناگفته هایی از آن دوران هم هنوز وجود دارد که شایسته است، در نوشته ها، رمان ها، فیلم ها و ... بیشتر به آن پرداخته شود.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی گفت: به لحاظ معنوی، آنچه من می توانم بگویم این است که  جنگ هشت ساله دفاع مقدس، جنگ بین ایمان و کفر بود و در صحنه های نبرد هر گاه بعد معنوی، ارتباط با خدا، اخلاص، بی توجهی به امکانات دنیوی و در یک کلمه توکّل قوی تر بود، موفقیت، پیروزی و سلحشوری خودش را بیشتر نشان می داد و اگر احیانا در بعضی مواقع ما به امکانات مادی، نیروی انسانی، کمیت، طرح و عملیات خودمان تا حدودی اعتماد می کردیم، با عدم موفقیت روبه رو می‌شدیم؛ شاید این ها به این دلیل بود که خداوند می‌خواست ما را متوجه کند، که به کدام سمت و سو می‌رویم.

این رزمنده دوران دفاع مقدس اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس توان ما به میزان امکاناتِ در دست ما نبود؛ توان ما به میزان اتصال و ارتباط با خداوند بود، در میدان رزم و مبارزه هر چه این اتصال قوی تر می‌شد، توانمندتر و اقتدارمان افزایش پیدا می‌کرد، دفاع مقدس هشت ساله ما، تمام جنگ‌ها و غزوات و سریه های زمان پیامبر را در دل خود داشت، ما در جریان دفاع مقدس، بدر را دیدیم که یک عده قلیل چگونه بر یک عده کثیر غلبه می کردند؛ در دفاع مقدس اُحُد را دیدیم که اگر احیانا در یک محور، بعضی از نیروها توجه شان به دستور فرماندهی ضعیف می شود و یا خدای ناکرده غیر از آنچه که مسائل انقلاب و نظام و خدا می خواهد، چیز دیگری در دل بعضی ها رسوخ می کند، چه عواقبی دارد و هم حُنین را دیدیم که اگر جایی اعتماد ما به کمیت نیروی ما و امکانات بود، خدا چگونه ما را متنبه می ساخت.

سردار گودرزی ادامه داد: حاصل همه این ها این بود که نیروهایی ساخته شده اند که اکنون وقتی سراغ آنها می روید، آن بعد ارزشی و اخلاصشان بر همه چیز  هویدا می شود و به این باور رسیده اند که تنها عامل پیروزی ما همان معنویت بود.

فرمانده مرزبانی ناجا تاکید کرد: فقط این نبود که معنویت رزمندگان، بر دفاع مقدس اثر بگذارد، بلکه دفاع مقدس هم در معنوی کردن رزمندگان اسلام نقش داشت که شاید ما کمتر به آن توجه کرده‌ایم، بسیار توانست جوان های ما را بسازد، این لایه دفاع مقدس برای من بسیار قابل توجه است. دفاع مقدس توانست جوانان ما و مردم ما را به گونه ای بسازد که نه تنها در دهه اول، بلکه در دهه های بعد هم جزو حافظان اصلی انقلاب اسلامی باشند و در راه حفظ انقلاب، دیگران به تبعیت از آنها نقش آفرین بودند.

سردار گودرزی با اشاره به دستاوردها و محوریت های دفاع مقدس نیز خاطر نشان کرد: در دوران دفاع مقدس؛ ما هشت سال بدون پشتوانه اطلاعاتی و آموزش های کلاسیک دنیا توانستیم به بهترین شکل دفاع را مدیریت کنیم، این سبب شد یک مجموعه ای از تجربیات، قوانین و توانمندی هایی را کشف کنیم و اکنون در دوره های آموزش جنگ، مبنای ما همان تاکتیک‌هاست؛ به فرموده مقام معظم رهبری، با شکل گیری ارتش بیست میلیونی انقلاب ما بیمه خواهد شد، این ها به برکت جنگ و دوران دفاع مقدس بود.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در مانورهای نظامی، شگفتی‌های بزرگی را به دنیا نشان می‌دهد که همه‌ این توفیقات حاصل از برکات دوران دفاع مقدس است، امروز می‌توان ثمره دفاع مقدس را همانند گذشته در مرزهای کشور دید، مرزهایی که با تجربه دفاع مقدس مدیریت و کنترل می‌شود و مرزبانانی که ادامه دهنده را رزمندگان دفاع مقدس در سرحدات کشور هستند و با اهدای خون و جان خود از کیان ایران اسلامی دفاع و پاسداری می‌کنند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha