۴۰ درصد وقف‌های خراسان شمالی با نیت رفع نیاز جامعه ثبت شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: واقفان استان امسال در ۴۰ درصد از وقف‌های خود، حل مشکلات و پاسخگویی به نیازهای روز جامعه را در نظر داشته‌اند.

حجت الاسلام عظیم آسوده یدکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، شمار وقفیات به ثبت رسیده در نیمه نخست امسال را ۱۳ فقره عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به فرهنگ سازی صورت گرفته در بین آحاد جامعه و عموم مردم و خیران، نیات واقفان در وقف های جدید نشان می دهد که آنان نسبت به سال گذشته از لحاظ کیفیت و به روز بودن زمینه وقف ها رشد مطلوبی داشته اند.

وی افزود: از ۱۳ وقف ثبت شده استان در سال جاری، پنج فقره در شهرستان فاروج، چهار فقره در مانه و سملقان، سه فقره در بجنورد و یک مورد در جاجرم به ثبت رسیده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی،  ارزش ریالی مجموع وقفیات سال جاری را بیش از ۲۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

حجت الاسلام آسوده گفت: شاخص ترین وقف ثبت شده سال جاری، وقف یک قطعه زمین زراعی در روستای ینگه قلعه بجنورد به مساحت ۲ هزار و ۲۲۵ متر مربع بوده است که واقف آنرا در درجه نخست با نیت تهیه ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده برای نیازمندان و عزاداران سیدالشهدا وقف کرده که بعد از مهار کرونا درآمد این موقوفه صرف تهیه جهیزیه نیازمندان، دارو و درمان بیماران نیازمند خواهد شد.

در نیمه نخست پارسال ۲۸ وقف در استان خراسان شمالی به ثبت رسیده بود.

خراسان شمالی پنج هزار و ۷۳۶ موقوفه و ۱۱هزار و ۷۳۸ رقبه دارد.

این استان با ۸۶۳ هزار نفر جمعیت که ۴۴ در صد از آنان در روستاها سکونت دارند جزو استان های کم درآمد کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =